Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2019

Dzieci spotkały się z mundurowymi. Największą atrakcją był radiowóz

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Nakielscy mundurowi zajmujący się pracą z nieletnimi przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla # przedszkolaków z Paterka. Mundurowi rozmawiali z dziećmi przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W ostatnich dniach w przedszkolu w Paterku na spotkaniu z maluchami gościli sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. szt. Marcin Pilch z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Policjanci omówili podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w trakcie poruszania się po drogach, szczególnie w porze wieczorowo nocnej. Przypominali, że dla własnego bezpieczeństwa dzieci nie powinny bawić się w okolicach dróg.

Informowali, którą stroną drogi można się przemieszczać, w jakich miejscach należy, a w jakich zdecydowanie zabrania się przechodzenia przez jezdnię. Poznane zasady przedszkolaki miały okazję ćwiczyć na miasteczku ruchu drogowego, które na spotkanie przywieźli policjanci.

Mundurowi omówili również bardzo ważną rolę, jaką pełnią różnego rodzaju elementy odblaskowe i przestrzegali maluchy, że dla własnego bezpieczeństwa powinny posiadać na odzieży chociaż jeden odblask. Na pamiątkę spotkania z mundurowymi, dzieci otrzymały od policjantów odblaskowe opaski i kolorowanki.

Podczas spotkania policjanci przypominali też, jak należy zachować się podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia i przestrzegali, aby dzieci nie zaczepiały obcych zwierząt i nie próbowały się z nimi bawić, gdyż może to być bardzo niebezpieczne.

Po zakończeniu zajęć maluchy miały możliwość obejrzeć policyjny radiowóz. Nie brakowało też chętnych, którzy wsiadali za kierownicę uprzywilejowanego auta wykorzystywanego przez mundurowych podczas codziennych służb.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)