Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 marca 2019

Dwóch kandydatów na sołtysa. Mieszkańcy Polichna musieli dokonać wyboru

fot. BG

fot. BG

W świetlicy wiejskiej w Polichnie odbyło się kolejne w gminie Nakło zebranie sprawozdawczo – # wyborcze. Mieszkańcy postawili na sprawdzony zespół.

Zebranie rozpoczęło się od sprawozdania sołtys wsi z działalności rady sołeckiej. Do przeprowadzenia wyborów niezbędne było powołanie komisji skrutacyjnej, w skład której weszli: Katarzyna Paradowska, Marek Balcer i Zbigniew Milanowski. Mieszkańcy spośród siebie wybrali dwóch kandydatów na sołtysa. O kolejną kadencję zamierzała powalczyć Teresa Stałowska, która miała konkurenta w osobie Krzysztofa Piechnika. Odbyło się tajne głosowanie, w którym oddano 46 głosów. Mieszkańcy po raz kolejny obdarzyli zaufaniem Teresę Stałowską, która została gospodarzem wsi na kolejną, tym razem 5 – letnia kadencję. Ze swoim rywalem wygrała w stosunku głosów 34:12. Dziękuję za kolejną szansę i zaufanie. - Razem z zapleczem robimy wszystko, aby zaspokoić wasze potrzeby – powiedziała krótko po wyborze „stara”, nowa sołtys. Drugim, a zarazem ostatnim obowiązkiem wyborczym było powołanie rady sołeckiej. W tym przypadku, mieszkańcy również postawili na sprawdzoną „ekipę” i dokonali raptem jednej zmiany w jej składzie. Przez kolejną kadencję sołtys będą wspierać: Lidia Balcer, Joanna Paradowska, Ewa Łasińska, Szymon Lewandowski, Mirosław Janeczko i Marzena Łapaczyńska, która zastąpiła Sylwię Walczak.

Pomiędzy poszczególnymi zebraniami mieszkańcy prowadzili rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Zastępca burmistrza, Krzysztof Błoński odniósł się do projektu przebudowy dwóch dróg na terenie wsi – to są te tzw. drogi po nawałnicy, które ucierpiały wskutek zwożenia drzewa, które uległo uszkodzeniu w sierpniu 2017 r. Wybraliśmy 6 dróg w gminie, w tym dwie tutaj w Polichnie ale z racji najmniejszych szkód, zostały umieszczone na końcu kolejki po dofinansowanie od wojewody. Jeśli w tym roku nie uda się pozyskać środków, spróbujemy za rok. Bez dodatkowych środków nie jesteśmy bowiem w stanie zrealizować tych inwestycji – tłumaczył. Zgromadzonych mieszkańców ciekawił również temat Parku Przemysłowego w Paterku. - Mamy podpisane sześć umów z firmami, natomiast z siódmą prowadzone są procedury. Niestety są one skomplikowane, a żadnej działki nie możemy sprzedać, ani nawet wynająć bez zgody rady miejskiej. Jak pokazuje jednak historia innych parków przemysłowych, czas potrzebny na ich „zapełnienie” firmami to minimum 10 lat. A przypominam Państwu, że nasz park w takiej formie został oddany do użytku w 2016 roku, więc mamy jeszcze sporo czasu, a już stoją 3 nowe hale – wyjaśniał Błoński. Ponadto jedna z mieszkanek zwróciła uwagę na pojemnik z używaną odzieżą – to co tam jest wrzucane albo leży obok nadaje się tylko do śmietnika. Pojemnik stoi na wjeździe do wsi i jaki to daje obraz?! – denerwowała się. Dobrą wiadomość na sam koniec przekazał natomiast kierownik Zespołu ds. Infrastruktury Drogowej Waldemar Nowak, który poinformował o projekcie doświetlenia gminy, który obejmie również Polichno.

Oceń artykuł: 10 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (6)

  Cyc, w dniu 12-03-2019 17:38:33 napisał:

  A Janeczko gdzie?

  odpowiedz

  • -1 (7)

  mieszkaniec, w dniu 13-03-2019 00:35:33 napisał:

  Brawo dla Pani Sołtys

  odpowiedz

  • 1 (5)

  As, w dniu 13-03-2019 07:55:01 napisał:

  Niedługo więcej będzie przedstawicieli urzędu niż mieszkańców.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Mieszkaniec, w dniu 13-03-2019 14:32:16 napisał:

  Wystąpienie kontrkandydata, wstyd, porażka, ośmieszenie się. Praktycznie 100 % wykonanego planu a tu coś takiego. Pięknie mieszkańcy. Gratulacje i powodzenia dla Pani sołtysa.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż na każdą okazję
Czytniki kodów kreskowych
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Mikrodermabrazja
Budowa domu pod klucz
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)