Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

27 września 2016

Doświadczenie ma znaczenie. Uczniowie realizują projekt

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Wspaniała wrześniowa pogoda umożliwiła uczniom Technikum kształcącego w zawodach: #technik weterynarii, technik rolnik i technik architektury krajobrazu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu na podjęcie działań związanych z realizacją projektu "Doświadczenie ma znaczenie II".

Młodzi, przyszli architekci krajobrazu rozpoczęli kolejny etap prac na ścieżce dydaktycznej obejmujący pielęgnację zieleni oraz utwardzenie nawierzchni z naturalnego kamienia łamanego i kostki polbrukowej wokół pergoli i trejażu. „Wiszące ogrody" stały się miejscem odpoczynku, które pozwala, zarówno uczniom, jak i lokalnej społeczności, na chwilę wytchnienia, refleksji i zadumy.

Młodzież z technikum architektury krajobrazu zakończyła ponadto kolejny etap projektu "Samostrzelskie stepy", podczas realizacji którego doskonaliła umiejętności praktyczne zdobyte w trakcie zajęć lekcyjnych z zakresu: doboru traw w zależności od warunków klimatyczno-glebowych, ułożenia kompozycji i wykorzystania zróżnicowanych materiałów dekoracyjnych. Ogród, będący efektem różnorodnych przedsięwzięć wzbogacił istniejącą na terenie placówki ścieżkę dydaktyczną, a także bazę do pozyskania roślinnego materiału florystycznego. Ponadto istniejąca już woliera dla kuropatw i bażantów  została wyposażona w panel solarny, którego zamontowanie na dachu i nocne oświetlenie pozwala wyeksponować otaczające piękno przyrody wokół szkoły. W prace oświetleniowe zaangażowali się uczniowie technikum weterynarii i rolniczego, a zamontowane źródło pozyskiwania odnawialnej energii elektrycznej przyczyniło się do podniesienia świadomości ekologicznej młodzieży. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu udało się pozyskać taką ilość energii, która w niedalekiej przyszłości pozwoli dodatkowo oświetlić pomnik Patrona Szkoły - Wincentego Witosa.

Podjęte w ramach projektu działania umożliwiły uczniom nabycie zawodowych umiejętności praktycznych, a także wpłynęły na podniesienie walorów krajobrazowych i poprawę funkcjonalności obiektów na przyszkolnej ścieżce dydaktycznej.

Materiał: Joanna Marć- Pieńkowska, Małgorzata Piasecka

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 21

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Poranne ćwiczenia strażaków. Udział wzięło pięć zastępów

W czwartek, 25 kwietnia w godzinach rannych strażacy #prowadzili ćwiczenia na obiekcie przy ulicy Kcyńskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)