Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2018

Donaldziaki w Parku Dinozaurów. Dzieci były bardzo podekscytowane

fot: Justyna Szatlach

fot: Justyna Szatlach

Pięknego czerwcowego dnia grupa 4 – latków z Przedszkola Niepublicznego ,,Donald” #pod opieką swoich Pań wybrała się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Rogowie. Od samego początku nasi milusińscy byli bardzo podekscytowani nowym miejscem.

Po przybyciu przedszkolaki posiliły się specjalnie przygotowanymi bułeczkami, aby nabrać sił przed zwiedzaniem. Wizytę rozpoczęły warsztaty plastyczne, podczas których dzieci mogły wykonać plakaty poświęcone tematyce czasów, w których żyły dinozaury. Nasi mali artyści odrysowywali szablony, kolorowali, rysowali, naklejali elementy tła tworząc piękną scenerię, a na niej królowały prehistoryczne okazy.

Po części artystycznej nadszedł czas na wędrówkę śladami dinozaurów. Okazało się, że przed przedszkolakami2 kmniezwykłej ścieżki, na której można było spotkać różne gatunki tych niezwykłych stworzeń. Spacer po parku ułatwiła nam Pani przewodnik, dzięki której przedszkolaki zostały zapoznane z historią dinozaurów, poznały ich wygląd i cechy charakterystyczne. Dzieciom najbardziej podobały się największe osobniki, takie jak: Ceratozaur, Memenchizaur, Iguanodon, Centrozaur, Albertozaur, Tyranozaur. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem wielkości tych okazów.

Kolejną atrakcją, jaka czekała na naszych milusińskich, była przejażdżka kolejką elektryczną. Ta niespodzianka bardzo przypadła dzieciom do gustu i dała powody do radości. Podczas wycieczki nie zabrakło także odwagi i sprytu, jakimi mogły pochwalić się przedszkolaki podczas przemarszu przez labirynt, z którego wydostać się było bardzo trudno. Po tak wyczerpujących atrakcjach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek oraz obiad, aby następnie móc oddać się beztroskim zabawom na placach zabaw. Przedszkolaki pokonywały tory przeszkód, wspinały się, korzystały ze zjeżdżalni, bujawek, huśtawek, każdy mógł również wejść do paszczy dinozaura pozując do zdjęcia. Na zakończenie 4-latki posiliły się drożdżówkami i pełne pozytywnej energii wróciły do przedszkola. Podczas powrotu autokarem okazało się, że za właściwą postawę i zachowanie otrzymają niespodzianki w postaci figurek dinozaurów.

materiał:mgr Justyna Szatlach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)