Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

27 października 2019

Delfinki obchodziły Dzień Kundelka. Dzieci odwiedził wyjątkowy gość

fot. Karolina Michna

fot. Karolina Michna

Dnia 25 października grupa Delfinki z oddziału przedszkolnego w # Olszewce obchodziła Dzień Kundelka.

Z tej okazji każde dziecko mogło przynieść ze sobą pluszaki, zabawki oraz książeczki o pieskach. Podczas zajęć dydaktycznych szukaliśmy odpowiedzi na pytania m.in. Jak prawidłowo opiekować się psem? Czy pies może być przyjacielem człowieka? Co czują psy? Czy psy są groźne?

Przedszkolaki poznały różne rasy psów, omówiły akcesoria niezbędne każdemu pieskowi. Ponadto dzieci poznały zasady obowiązujące podczas kontaktu z czworonożnymi pupilami. Dowiedzieliśmy się również, iż pieski mogą pełnić funkcje przewodnika, tropiciela, ratownika itp.

Wychowankowie wysłuchali bajki i opowiadania o naszych czworonożnych przyjaciołach, wykonywali prace plastyczne oraz zabawy matematyczne. Na koniec dzięki uprzejmości p. Ewy S. odwiedził nas cudny kundelek. Dzieci mogły pogłaskać pieska, a także nakarmić go karmą.

Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń oraz atrakcji.

Materiał: Karolina Michna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 110 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)