Dziś mamy 18 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

14 grudnia 2019

Chętnych do pomocy nie brakowało. "Dziękujemy za to, że działamy razem!"

Do tegorocznej Kampanii jej organizator- Fundacja Hospicyjna z Gdańska zaprosiła szkoły #z terenu całej Polski. XVI Kampania pod hasłem „Ważni - niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj” zwrócona była również ku osobom w żałobie, szczególnie osieroconym dzieciom.

Bardzo nas cieszy, że przystąpiło do niej pięć szkół z naszego terenu:

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 3 w Nakle
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nakle
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu,
  • Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie.

21 listopada szkoły we współpracy z Fundacją z Gdańska organizowały Dzień Tumbo – Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie. Prowadzono akcje edukacyjne z obszaru tematyki przeżywania straty przez dzieci i młodzież. Edukacji towarzyszyły akcje charytatywne, z których dochód zasilił konto naszej Fundacji. Uzyskaliśmy w ten sposób od szkół 1 615,64 zł, które przeznaczamy na pomoc dzieciom osieroconym. Szkoła podstawowa nr 2 przekazała również liczne przybory szkolne, które powędrują do plecaków potrzebujących dzieci.

Korzystając z okazji ogromnie dziękujemy za „mikołajkową niespodziankę”, którą z radością odkryliśmy na koncie Fundacji. 341,31 zł wpłacone przez Komitet Wyborców Razem dla Powiatu Nakielskiego przeznaczone zostanie na zakup sprzętu dla osób terminalnie chorych.

Słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nakle dziękujemy za hojność (364,19 zł) i słodkie przysmaki własnoręcznie upieczone; dzieciom z Małej Akademii Sztuki Nakielskiego Ośrodka Kultury za kartki świąteczne, Panu Szymonowi Karolczakowi za słodkości na świąteczne spotkanie.

Zarządowi Mieszkańców nr 3 w Nakle z Panem Łukaszem Przykłockim za cudowny „Koncert Familijny”, który pozostanie długo w pamięci, również dzięki „leczniczej mocy dźwięków”, jak powiedziała jedna ze słuchaczek.

Dziękujemy szkolnym pedagogom, nauczycielom, rodzicom i uczniom! Dziękujemy wszystkim, którzy „pomagają nam pomagać” w wielu obszarach! Życzymy Wam wszystkim dobrych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego nowego roku!

Materiał: Dobrosława Jedynak prezes Fundacji "Salus Homini"

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypożyczalnia samochodów
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Botox i kwas hialuronowy
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Siłownia
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Pomoc drogowa
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)