Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

14 grudnia 2019

Chętnych do pomocy nie brakowało. "Dziękujemy za to, że działamy razem!"

Do tegorocznej Kampanii jej organizator- Fundacja Hospicyjna z Gdańska zaprosiła szkoły #z terenu całej Polski. XVI Kampania pod hasłem „Ważni - niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj” zwrócona była również ku osobom w żałobie, szczególnie osieroconym dzieciom.

Bardzo nas cieszy, że przystąpiło do niej pięć szkół z naszego terenu:

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 3 w Nakle
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nakle
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu,
  • Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie.

21 listopada szkoły we współpracy z Fundacją z Gdańska organizowały Dzień Tumbo – Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie. Prowadzono akcje edukacyjne z obszaru tematyki przeżywania straty przez dzieci i młodzież. Edukacji towarzyszyły akcje charytatywne, z których dochód zasilił konto naszej Fundacji. Uzyskaliśmy w ten sposób od szkół 1 615,64 zł, które przeznaczamy na pomoc dzieciom osieroconym. Szkoła podstawowa nr 2 przekazała również liczne przybory szkolne, które powędrują do plecaków potrzebujących dzieci.

Korzystając z okazji ogromnie dziękujemy za „mikołajkową niespodziankę”, którą z radością odkryliśmy na koncie Fundacji. 341,31 zł wpłacone przez Komitet Wyborców Razem dla Powiatu Nakielskiego przeznaczone zostanie na zakup sprzętu dla osób terminalnie chorych.

Słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nakle dziękujemy za hojność (364,19 zł) i słodkie przysmaki własnoręcznie upieczone; dzieciom z Małej Akademii Sztuki Nakielskiego Ośrodka Kultury za kartki świąteczne, Panu Szymonowi Karolczakowi za słodkości na świąteczne spotkanie.

Zarządowi Mieszkańców nr 3 w Nakle z Panem Łukaszem Przykłockim za cudowny „Koncert Familijny”, który pozostanie długo w pamięci, również dzięki „leczniczej mocy dźwięków”, jak powiedziała jedna ze słuchaczek.

Dziękujemy szkolnym pedagogom, nauczycielom, rodzicom i uczniom! Dziękujemy wszystkim, którzy „pomagają nam pomagać” w wielu obszarach! Życzymy Wam wszystkim dobrych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego nowego roku!

Materiał: Dobrosława Jedynak prezes Fundacji "Salus Homini"

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Rolery - mezoterapia skóry
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Elewacje
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Naczepa platforma
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)