Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

22 lutego 2020

Budowa S5 okazją do spotkania. Mówiono o historii i bezpieczeństwie

fot. GDDKiA Oddział Bydgoszcz

fot. GDDKiA Oddział Bydgoszcz

Historia, budowa dróg i bezpieczeństwo na drodze było przedmiotem warsztatów w #szkole w Kowalewie.

W ramach edukowania najmłodszych użytkowników dróg - dzieci odbyła się seria spotkań - warsztatów poświęconych historii drogownictwa, budowie dróg oraz bezpieczeństwu ruchu drogowego. Okazją była inwestycja realizowana w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej w Kowalewie koło Szubina droga ekspresowa S5 i jej oddanie do ruchu w tym roku. Dzieci i młodzież zapoznały się z budową dróg, ich historią. Jednak najważniejszą kwestią poruszaną podczas warsztatów było bezpieczne poruszanie się w pobliżu drogi i na drodze jako pieszy i rowerzysta. Były elementy pogadanki, dyskusji, a pomocą były krótkie klipy promujące bezpieczeństwo na drodze. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od GDDKiA odblaski.

Materiał: GDDKiA Oddział Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (7)

  kierowca, w dniu 22-02-2020 13:42:42 napisał:

  Może zamiast gadać wzięliby się do pracy na S5 z Szubina do Bydgoszczy. Ile jeszcze wypadków ma się zdarzyć przez ten pomysł z przejazdem w Łachowie. Ta budowa to szczyt niekompetencji a jak widać humory im dopisują.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  mariusz, w dniu 22-02-2020 15:07:41 napisał:

  opóżnienia,opóżnienia i jeszcze raz opóżnienia jak tak będą budować to jeszcze długo nie pojedziemy całą s 5 w naszym województwie

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Ja, w dniu 22-02-2020 19:25:56 napisał:

  To jest chore kto pozwolił zamknac wlot do Szubina i zrobić objazd przez który się korkuje i ten STOP nic nie jest robione tyle czasu tam się marnuje a było tak dobrze

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Oset, w dniu 22-02-2020 19:59:24 napisał:

  Dojna zmiana dorwała się do władzy i efekty widać, od Bydgoszczy do Nowych Marzów rozpoczęta budowa w kompletnej ruinie, to samo obwodnica Wałcza. A ciemny lud głosuje na pis

  odpowiedz

  • 5 (9)

  pis, w dniu 22-02-2020 20:47:36 napisał:

  Proszę zwrócić uwagę, jak gddkia opisuje wstrzymane prace na trzech odcinkach .... nierzetelny wykonawca porzucił budowę (mowa oczywiście o włochach) np. odcinek szubin bydgoszcz gddkia początkowo oszacowała koszt budowy na 420mln brutto, włosi powiedzieli, że zrobią to za 260mln brutto, pytam się co za KRETYNI ich wpuścili na budowę. dziecko z drugiej podstawówki jest świadome, że to od początku było nie realne. pięć lat się męczymy a te PACANY śmią dzieci odblaskami częstować. urzędasy nietykalne za niegospodarność powinni po 10 lat dostać. trza stworzyć izbę dyscyplinarną dla urzędasów

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Tonery Directions
27PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Bon upominkowy
Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Meble kuchenne
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)