Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
04 lipca 2018

Biedronki poznawały świat. Dzieci zdobyły wiedzę na temat wielu krajów

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci z grupy Biedronki z nakielskiego „Słoneczka” od października do czerwca br. realizowały # program edukacyjny pt. „Przedszkolak poznaje świat”.

Celem programu było rozwijanie wiedzy o państwach świata w powiązaniu z ich historią, położeniem geograficznym, kulturą i tradycjami. Przedszkolaki poznały następujące kraje: Polskę, Niemcy, Wielką Brytanię, Czechy, Irlandię, Egipt i Stany Zjednoczone. Mimo, iż podróże odbywały się tylko na mapie to dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy.

Miały okazję wysłuchać hymnu narodowego danego kraju, poznać flagę i godło, najważniejsze zabytki oraz tradycje kulinarne. Dzieci w czasie zajęć wykazały się duża aktywnością i wiedzą, chętnie brały udział w proponowanych zabawach. Na zakończenie projektu przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz balonowe samoloty.

materiał: A. Mróz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Emoji. Wyobrażasz sobie bez nich komunikację?

W kalendarzu znajdziemy wiele dziwnych świąt, o których na co dzień nawet nie #pomyślimy. Tymczasem dzisiaj swoje święto obchodzą emoji - co to takiego?

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)