Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

04 lipca 2018

Biedronki poznawały świat. Dzieci zdobyły wiedzę na temat wielu krajów

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci z grupy Biedronki z nakielskiego „Słoneczka” od października do czerwca br. realizowały # program edukacyjny pt. „Przedszkolak poznaje świat”.

Celem programu było rozwijanie wiedzy o państwach świata w powiązaniu z ich historią, położeniem geograficznym, kulturą i tradycjami. Przedszkolaki poznały następujące kraje: Polskę, Niemcy, Wielką Brytanię, Czechy, Irlandię, Egipt i Stany Zjednoczone. Mimo, iż podróże odbywały się tylko na mapie to dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy.

Miały okazję wysłuchać hymnu narodowego danego kraju, poznać flagę i godło, najważniejsze zabytki oraz tradycje kulinarne. Dzieci w czasie zajęć wykazały się duża aktywnością i wiedzą, chętnie brały udział w proponowanych zabawach. Na zakończenie projektu przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz balonowe samoloty.

materiał: A. Mróz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 12 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)