Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

07 listopada 2018

Babajaga Bambaryca namieszała. Dzieci uratowały świat bajek

fot. pow

fot. pow

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym a bajkowe# postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dlatego tradycyjnie w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim w Nakle odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek.

W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki  przybyli do przedszkola przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Głównym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa.

Na wszystkie dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Podczas spotkania przedszkolaki  musiały pomóc Królowej Bajek uporządkować wszystkie bajki które pomieszała zła Babajaga Bambaryca. Przedszkolaki układały puzzle, rozwiązywały  zagadki i rozpoznawały bajki po danym rekwizycie. Na koniec Królowa Bajek  zostawiła list w którym podziękowała przedszkolakom za pomoc i w nagrodę zostawiła recepturę na wykonanie magicznego napoju. 

Doskonała atmosfera, ogrom włożonej pracy, piękne stroje przygotowane przez rodziców naszych przedszkolaków, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek.

materiał:  mgr Agnieszka Bartosik

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)