Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2021

Alan Jagodziński laureatem szkolnego konkursu. Czytelnicze zmagania

fot. pow.

fot. pow.

W czwartek, 10 czerwca, w I Liceum Ogólnokształcącym w# Szubinie, odbył się ostatni etap szkolnego konkursu czytelniczego „Czytam, bo lubię”.

Konkurs składał się z pięciu testów poświęconych wybranym tekstom polskiej literatury współczesnej. Uczestnicy konkursowych zmagań przeczytali m.in. „Sezon burz” Andrzeja Sapkowskiego, „Anatomię góry” Rafała Froni czy „Gringo wśród dzikich plemion” Wojciecha Cejrowskiego. Nagrodę główną konkursu – czytnik e-booków ufundowany przez Radę Rodziców, otrzymał Alan Jagodziński. Miejsce drugie zdobył Olaf Jagodziński, trzecie zaś – Amelia Wojtkiewicz. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Zapraszamy także do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu w nowym roku szkolnym, bo „kto czyta książki, żyje dwa razy”.

Materiał: B. Kaźmierczak - I LO w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)