Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

04 listopada 2019

Akcja gaśnicza trwała prawie 5 godzin. Prawdopodobnie doszło do podpalenia

fot. OSP Sicienko

fot. OSP Sicienko

Jak już pisaliśmy, w niedzielę, 3 listopada w miejscowości # Słupowa (gm. Sicienko) doszło do pożaru opuszczonego pałacu.

Informacja o pożarze wpłynęła tuż przed godziną 20:00. Na miejsce wezwano łącznie 10 zastępów straży. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar dachu pałacu - Akcja gaśnicza była utrudniona. Strażacy gasili ogień z drabin nastawnych. Początkowo 4 prądami wody w natarciu, później było ich 6. Wodę czerpano z pobliskiego jeziora. Akcję dodatkowo utrudniał fakt, że teren był bardzo zarośnięty, trzeba było usuwać drzewa, aby móc dostać się na miejsce. Po niecałych 5 godzinach akcja gaśnicza została zakończona - przekazał nam kpt. Karol Smarz.

Na szczęście, podczas pożaru w budynku nikogo nie było. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru mogło być podpalenie. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

W działaniach brał udział także zastęp z naszego powiatu - OSP Drzewianowo. Łącznie, w akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej: 2 zastępy JRG nr 4 w Bydgoszczy, 2 zastępy OSP Kruszyn, OSP Wojnowo, OSP Sicienko, OSP Łukowiec, JRG nr 3 w Bydgoszczy, OSP Teresin i wspomniane OSP Drzewianowo.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (9)

  On, w dniu 04-11-2019 13:41:35 napisał:

  Ciekawy jestem, co na tym miejscu powstanie. Ktoś posprząta i wybuduje hotel, restaurację lub coś podobnego. Przecież łatwiej budować nowe niż remontować stare.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (6)

  Ala, w dniu 04-11-2019 15:20:51 napisał:

  Niedługo to i proboszcz śmieci na cmentarzu będzie podpalać.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  ja, w dniu 04-11-2019 15:37:39 napisał:

  Będzie nowa biedra!

  odpowiedz

  • 3 (5)

  takus, w dniu 04-11-2019 15:54:41 napisał:

  Zobaczymy, kto coś tam wybuduję i trzeba się będzie zastanowić, w czyim interesie mogło to być.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Paweł , w dniu 04-11-2019 17:10:26 napisał:

  Podobno jest nowy właściciel tej posesji i policja podejrzewa podpalenie to wszystko wyjaśnia teraz tylko zburzyć i postawić nowe zostanie ominięty konserwator zabytków gdzie w przypadku remontowania takiego obiektu stwarza wiele problemów

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Pioter, w dniu 04-11-2019 17:53:23 napisał:

  Kolo mnie jechalo 6 zastepow

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mila, w dniu 04-11-2019 21:22:38 napisał:

  Zagaduję. DINO

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Gimnastyka korekcyjna
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Lakiernictwo
Wulkanizacja
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)