Dziś mamy 13 listopada 2019, środa, imieniny obchodzą:

04 listopada 2019

Akcja gaśnicza trwała prawie 5 godzin. Prawdopodobnie doszło do podpalenia

fot. OSP Sicienko

fot. OSP Sicienko

Jak już pisaliśmy, w niedzielę, 3 listopada w miejscowości # Słupowa (gm. Sicienko) doszło do pożaru opuszczonego pałacu.

Informacja o pożarze wpłynęła tuż przed godziną 20:00. Na miejsce wezwano łącznie 10 zastępów straży. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar dachu pałacu - Akcja gaśnicza była utrudniona. Strażacy gasili ogień z drabin nastawnych. Początkowo 4 prądami wody w natarciu, później było ich 6. Wodę czerpano z pobliskiego jeziora. Akcję dodatkowo utrudniał fakt, że teren był bardzo zarośnięty, trzeba było usuwać drzewa, aby móc dostać się na miejsce. Po niecałych 5 godzinach akcja gaśnicza została zakończona - przekazał nam kpt. Karol Smarz.

Na szczęście, podczas pożaru w budynku nikogo nie było. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru mogło być podpalenie. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

W działaniach brał udział także zastęp z naszego powiatu - OSP Drzewianowo. Łącznie, w akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej: 2 zastępy JRG nr 4 w Bydgoszczy, 2 zastępy OSP Kruszyn, OSP Wojnowo, OSP Sicienko, OSP Łukowiec, JRG nr 3 w Bydgoszczy, OSP Teresin i wspomniane OSP Drzewianowo.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (9)

  On, w dniu 04-11-2019 13:41:35 napisał:

  Ciekawy jestem, co na tym miejscu powstanie. Ktoś posprząta i wybuduje hotel, restaurację lub coś podobnego. Przecież łatwiej budować nowe niż remontować stare.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (6)

  Ala, w dniu 04-11-2019 15:20:51 napisał:

  Niedługo to i proboszcz śmieci na cmentarzu będzie podpalać.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  ja, w dniu 04-11-2019 15:37:39 napisał:

  Będzie nowa biedra!

  odpowiedz

  • 3 (5)

  takus, w dniu 04-11-2019 15:54:41 napisał:

  Zobaczymy, kto coś tam wybuduję i trzeba się będzie zastanowić, w czyim interesie mogło to być.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Paweł , w dniu 04-11-2019 17:10:26 napisał:

  Podobno jest nowy właściciel tej posesji i policja podejrzewa podpalenie to wszystko wyjaśnia teraz tylko zburzyć i postawić nowe zostanie ominięty konserwator zabytków gdzie w przypadku remontowania takiego obiektu stwarza wiele problemów

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Pioter, w dniu 04-11-2019 17:53:23 napisał:

  Kolo mnie jechalo 6 zastepow

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mila, w dniu 04-11-2019 21:22:38 napisał:

  Zagaduję. DINO

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Botox i kwas hialuronowy
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Makijaż na każdą okazję
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)