Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2019

Absolwent Gimnazjum nr 1 najmłodszym twórcą konwentu fantastyki!

fot.pow

fot.pow

Fani ogólnie pojętej fantastyki, seriali, animacji, filmów czy gier mieli okazję spotkać się w Zespole Szkół Elektronicznych# im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy podczas pierwszego elektronicznego konwentu pn. “Elektronikon”.

Odbył się on w sobotę, ósmego czerwca, w godzinach 09:00-18:00, a wstęp był całkowicie bezpłatny. Głównym organizatorem, z ramienia Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Elektronicznych, był Dawid Gelert, absolwent Gimnazjum nr 1 w Szubinie. Warto zauważyć, że nie skończył jeszcze osiemnastu lat, co czyni go najmłodszym twórcą tego typu wydarzenia na taką skalę! Za tworzenie konwentu odpowiadało jednak znacznie więcej osób, przede wszystkim wolontariuszy. To jednoczesny sukces wszystkich zaangażowanych i każdego z osobna, a także samego Zespołu Szkół Elektronicznych, jego dyrektora, nauczycieli i opiekunów (szczególnie Opiekuna SU – Pani Doroty Musierowicz), dzięki którym festiwal w ogóle mógł się odbyć.

Jak na pierwszą edycję, odzew był niespodziewanie duży; sale prelekcyjne i korytarze szybko wypełniły się uczestnikami. Podczas konwentu można było wziąć udział w różnych ciekawych zajęciach i prelekcjach, sesjach gier RPG, pokazach i warsztatach tanecznych, a nawet zagrać w gry sprzed lat na kultowych konsolach typu Amiga, SEGA czy Commodore. Dzięki uprzejmości bydgoskiego Centrum Gier “Pegaz” na czas festiwalu w specjalnie wydzielonej do tego sali można było wypożyczyć popularne gry planszowe, aby spotkać się ze znajomymi na żywo i miło spędzić z nimi czas. Poza nimi zajęcia organizowali także członkowie lokalnych stowarzyszeń zajmujących się fantastyką oraz osoby indywidualne, zaabsorbowane tematem. Blok tematyczny związany z Harrym Potterem prowadziła Organizacja Weaslejek, natomiast związany z kulturą wschodnią - Klub Miłośników Kultury Azjatyckiej Kitsune. Swoje zajęcia prowadzili także członkowie Klubu Fantastyki Maskon oraz Muzeum Konsol i Gier Wideo Prehistoria.pl oraz zespoły taneczne DONGAN i hollow.gen. Nagrody w konkursach ufundował GEEK – sklep popkulturowy, Project Society Fordon, Mail Boxes Etc. Bydgoszcz oraz Organizacja Weaslejek. Nieoceniona okazała się także pomoc Stowarzyszenia Artemis, organizatora m.in. konwentu fantastyki “Bykon”, które jako bardziej doświadczone w organizacji eventów służyło dobrą radą i pomocą.

Kolejna jeszcze bardziej rozbudowana edycja jest planowana na pierwszą połowę roku 2020. Dalsze informacje będą podawane do informacji publicznej na bieżąco.

materiał: Dawid Gelert

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Skup i sprzedaż części
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Konstrukcje stalowe
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Wulkanizacja
Masaż gorącymi kamieniami
Meble kuchenne
Zabiegi dla panów
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)