Dziś mamy 3 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2019

11 listopada w pamięci przedszkolaków. Uroczystość Święta Niepodległości w Przedszkolu Katolickim

fot. A. Beger/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. A. Beger/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej # Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Dlatego też 8 listopada w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych gości, a następnie dzieci dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne oraz śpiewały piosenki. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych.

Na zakończenie akademii głoś zabrała pani dyrektor Marzena Guzowska, która odczytała list z podziękowaniami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Całą” upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po skończonej akademii dzieci wraz ze swoimi paniami, z własnoręcznie wykonanymi flagami oraz balonikami z godłem narodowym przemaszerowały ulicami miasta pod Pomnik Wdzięczności Wojsku Polskiemu.

materiał: mgr A. Beger/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 26 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)