Dziś mamy 12 grudnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2019

11 listopada w pamięci przedszkolaków. Uroczystość Święta Niepodległości w Przedszkolu Katolickim

fot. A. Beger/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. A. Beger/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej # Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Dlatego też 8 listopada w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych gości, a następnie dzieci dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne oraz śpiewały piosenki. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych.

Na zakończenie akademii głoś zabrała pani dyrektor Marzena Guzowska, która odczytała list z podziękowaniami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Całą” upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po skończonej akademii dzieci wraz ze swoimi paniami, z własnoręcznie wykonanymi flagami oraz balonikami z godłem narodowym przemaszerowały ulicami miasta pod Pomnik Wdzięczności Wojsku Polskiemu.

materiał: mgr A. Beger/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 26 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)