Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

11 listopada 2019

11 listopada. Święto Niepodległości w Szubinie

fot. LZ

fot. LZ

Tegoroczne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości # rozpoczęła msza święta za ojczyznę odprawiona w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli.

Po eucharystii liczne delegacje, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy zgromadzili się pod pomnikiem na Placu Wolności. Rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, następnie burmistrz Mariusz Piotrkowski przypomniał tych, dzięki którym dziś Polska jest wolnym krajem.

Kustosz Muzeum Ziemi Szubińskiej Kamila Czechowska podkreśliła, że od lat składa się kwiaty i zapala znicze właśnie na Placu Wolności.

Hołd tym, którzy walczyli o wolność, złożyły liczne delegacje. Na koniec uroczystości rozbrzmiała Rota.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    slaw, w dniu 13-11-2019 15:40:02 napisał:

    Zobaczcie na oficjalnej stronie szubin.pl co jest wpisane w kalendarzu wydarzeń umieszczonym w prawej części strony na dzień 11.11.2019r. Wstydziłby się ten kto prowadzi ten kalendarz, wstyd dla całej Gminy.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Odchudzanie
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Tonery Directions
27PLN
Meble kuchenne
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)