Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2018

„Turystycy” znowu w podróży. Tym razem udali się z wizytą do KPWiK

fot. T. Sobczak

fot. T. Sobczak

W poniedziałek 11 czerwca uczniowie klasy trzeciej technikum obsługi turystycznej #w nakielskim Staszicu wybrali się na wycieczkę krajoznawczą po okolicy.

Wędrując poznali najważniejszą formę polodowcową – pradolinę Noteci i Warty. Mieli okazję zobaczyć cenny przyrodniczo obszar „Natura2000”. Podczas wyjścia wstąpili do Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, gdzie pracownicy zakładu opowiedzieli im i pokazali jak pozyskuje i uzdatnia się wodę dla mieszkańców Nakła. Następnie udali się do oczyszczalni ścieków. Tam poznali proces technologiczny mechanicznego i biologicznego oczyszczania ścieków. Mimo panującego tam specyficznego zapachu, uczniowie z zaciekawieniem obserwowali pracę zakładu. Pani Krystyna Gaitkowska pokazała młodzieży badania laboratoryjne, które przeprowadza się w Nakle w celu monitorowania czystości wód odprowadzanych do Noteci.

Wycieczka zakończyła się bardzo miłym pożegnaniem. Pracownicy KPW i K zaprosili młodzież nad Noteć na kiełbaski z grilla i ciasteczka.

materiał: T. Sobczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)