Dziś mamy 26 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

18 lipca 2019

Zebranie wiejskie w Rynarzewie. Chcą mieć Plac Zabaw

fot. TD

fot. TD

16 lipca 2019 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie odbyło się# zebranie mieszkańców sołectwa Rynarzewo.

Celem zebrania była konieczność zmiany zadania w funduszu sołeckim. Po powitaniu sołtys Iwona Kornacka poprosiła,  aby w przyszłości wszelkie obawy i wątpliwości dotyczące sołectwa wyjaśniać osobiście, a nie poprzez media społecznościowe.

Konieczność zmiany wyjaśniała urzędnik UM Szubin, pani Agata Sitterlee. W roku ubiegłym mieszkańcy przeznaczyli przeszło 11 tys. na modernizacje urządzeń na placu zabaw. Okazało się jednak, że montaż nowych musi być poprzedzony projektem, a w świetle przepisów każdy element musi być oddalony od pasa ruchu drogowego o 10 metrów. Tym samym miejsca jest bardzo mało, a procedury związane z montażem mogą się przeciągnąć do grudnia br. Grozi to utratą części funduszu sołeckiego. Po burzliwej dyskusji mieszkańcy Rynarzewa zdecydowali, że w pierwszej kolejności wyremontują płot wokół placu, a w roku przyszłym zakupią urządzenia. Drugą zmianą – na wniosek radnego Artura Michalaka - było przeznaczenie 600 zł na nagrody dla dzieci, które będą brały udział w konkursach i zawodach z okazji 720 lecia powstania Rynarzewa.
 
Wysoka frekwencja (63 osoby!) pokazała, jak ważnym miejscem dla Rynarzewian jest plac zabaw na Rynku. Iwona Kornacka zaprosiła do obecności na podziale funduszu 5 września 2019, a radny Michalak poprosił mieszkańców o włączenia się w organizację Jubileuszu. Zebranie organizacyjne zaplanowano na 3 września 2019.                           

Materiał: Artur Michalak/Sołectwo Rynarzewo

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (11)

  haha, w dniu 18-07-2019 15:08:11 napisał:

  Duża frekwencja? 63 osoby na wieś która liczy ponad 1000 mieszańców to jakieś marne 5%. Na małych wioskach jest po 10-15% i tam się redakcja nie zachwyca frekwencją.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (2)

  obywatel, w dniu 19-07-2019 22:19:19 napisał:

  Ale Jo żym był, tylko żeśta mnie nie słucholi

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypożyczalnia samochodów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Meble młodzieżowe i dziecięce
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Baterie
od 0,90PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)