Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 lipca 2019

Zebranie wiejskie w Rynarzewie. Chcą mieć Plac Zabaw

fot. TD

fot. TD

16 lipca 2019 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie odbyło się# zebranie mieszkańców sołectwa Rynarzewo.

Celem zebrania była konieczność zmiany zadania w funduszu sołeckim. Po powitaniu sołtys Iwona Kornacka poprosiła,  aby w przyszłości wszelkie obawy i wątpliwości dotyczące sołectwa wyjaśniać osobiście, a nie poprzez media społecznościowe.

Konieczność zmiany wyjaśniała urzędnik UM Szubin, pani Agata Sitterlee. W roku ubiegłym mieszkańcy przeznaczyli przeszło 11 tys. na modernizacje urządzeń na placu zabaw. Okazało się jednak, że montaż nowych musi być poprzedzony projektem, a w świetle przepisów każdy element musi być oddalony od pasa ruchu drogowego o 10 metrów. Tym samym miejsca jest bardzo mało, a procedury związane z montażem mogą się przeciągnąć do grudnia br. Grozi to utratą części funduszu sołeckiego. Po burzliwej dyskusji mieszkańcy Rynarzewa zdecydowali, że w pierwszej kolejności wyremontują płot wokół placu, a w roku przyszłym zakupią urządzenia. Drugą zmianą – na wniosek radnego Artura Michalaka - było przeznaczenie 600 zł na nagrody dla dzieci, które będą brały udział w konkursach i zawodach z okazji 720 lecia powstania Rynarzewa.
 
Wysoka frekwencja (63 osoby!) pokazała, jak ważnym miejscem dla Rynarzewian jest plac zabaw na Rynku. Iwona Kornacka zaprosiła do obecności na podziale funduszu 5 września 2019, a radny Michalak poprosił mieszkańców o włączenia się w organizację Jubileuszu. Zebranie organizacyjne zaplanowano na 3 września 2019.                           

Materiał: Artur Michalak/Sołectwo Rynarzewo

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (11)

  haha, w dniu 18-07-2019 15:08:11 napisał:

  Duża frekwencja? 63 osoby na wieś która liczy ponad 1000 mieszańców to jakieś marne 5%. Na małych wioskach jest po 10-15% i tam się redakcja nie zachwyca frekwencją.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (2)

  obywatel, w dniu 19-07-2019 22:19:19 napisał:

  Ale Jo żym był, tylko żeśta mnie nie słucholi

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół z blatem szklanym + krzesła
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Szafy przesuwne
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)