Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

16 sierpnia 2019

Zebranie w Olszewce. Mieszkańcy podzielili fundusz sołecki

fot. MM

fot. MM

14 sierpnia w murach szkoły podstawowej w# Olszewce zorganizowano zebranie sołeckie.

40 mieszkańców podejmowało tego dnia decyzje dotyczące przesunięcia pieniędzy z tegorocznego funduszu sołeckiego na inną inwestycję oraz rozdysponowania nieco ponad 32 tys. zł na rok przyszły. Przypominamy, że mieszkańcy Olszewki otrzymali na rok 2019 łącznie 32 tys. 400 zł z czego 30 tys. zł przeznaczyli na budowę nawierzchni na drodze gminnej (działka 295, droga na osiedlu domków jednorodzinnych), a pozostałe pieniądze poszły na pielęgnację zieleni oraz wykaszanie chwastów na terenie wsi.

Sołtys Ryszard Kubiak wraz z radą sołecką zaproponowali mieszkańcom, by kwotę 30 tys. zł, która początkowo przeznaczona była na budowę nawierzchni na drodze gminnej na działce 295, przeznaczyć na inny cel. Mieszkańcy zdecydowaną większością głosów poparli propozycję Ryszarda Kubiaka, dokonując tym samym przesunięcia aż 30 tys. zł na wykonanie nawierzchni na drodze gminnej na działce nr 88.

W nadchodzącym roku mieszkańcy mają do rozdysponowania dokładnie 32 tys. 039 zł. Pieniądze przeznaczone będą na następujące cele: wykonanie nawierzchni na działce drogowej nr 295 zgodnie z posiadaną dokumentacją – 28 tys. zł; Utrzymanie zieleni na terenie wsi – 439 zł; Utrzymanie czystości w sołectwie – 2 tys. 600 zł; Pielęgnacja drzew – 1 tys. zł. Ponadto, mieszkańcy po raz kolejny podjęli decyzję o złożeniu wniosku do rady powiatu nakielskiego o uwzględnienie takich inwestycji jak: Kontynuacja budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1150C w stronę Nakła oraz dokonanie naprawy nawierzchni wspomnianej drogi w przyszłorocznym budżecie powiatu – Wnioskujemy o to już od 2017 roku, więc jak łatwo obliczyć, ponawiamy wniosek już po raz trzeci – zaznaczył Kubiak.

Ostatnim punktem zebrania były wolne głosy. Jednym z tematów dyskusji okazała się planowana budowa drogi ekspresowej S10. Mieszkańcy dyskutowali na temat wariantów jej przebiegu oraz potencjalnych szkód i niedogodności w momencie wyboru niekorzystnych dla Olszewki wariantów. Na prośbę mieszkańców, Ryszard Kubiak złoży także wniosek do urzędu gminy, który dotyczyć będzie odtworzenia oczek wodnych na terenie sołectwa.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  michał, w dniu 16-08-2019 16:43:58 napisał:

  chciałbym mieszkać w Olszewce.czy może ma ktoś na sprzedaż domek lub działkę?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kora, w dniu 19-08-2019 10:42:14 napisał:

  A kiedy będzie relacja z zebrania w Lubaszczu?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypożyczalnia samochodów
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Nadanie modnej linii
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)