Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 sierpnia 2019

Zebranie w Olszewce. Mieszkańcy podzielili fundusz sołecki

fot. MM

fot. MM

14 sierpnia w murach szkoły podstawowej w# Olszewce zorganizowano zebranie sołeckie.

40 mieszkańców podejmowało tego dnia decyzje dotyczące przesunięcia pieniędzy z tegorocznego funduszu sołeckiego na inną inwestycję oraz rozdysponowania nieco ponad 32 tys. zł na rok przyszły. Przypominamy, że mieszkańcy Olszewki otrzymali na rok 2019 łącznie 32 tys. 400 zł z czego 30 tys. zł przeznaczyli na budowę nawierzchni na drodze gminnej (działka 295, droga na osiedlu domków jednorodzinnych), a pozostałe pieniądze poszły na pielęgnację zieleni oraz wykaszanie chwastów na terenie wsi.

Sołtys Ryszard Kubiak wraz z radą sołecką zaproponowali mieszkańcom, by kwotę 30 tys. zł, która początkowo przeznaczona była na budowę nawierzchni na drodze gminnej na działce 295, przeznaczyć na inny cel. Mieszkańcy zdecydowaną większością głosów poparli propozycję Ryszarda Kubiaka, dokonując tym samym przesunięcia aż 30 tys. zł na wykonanie nawierzchni na drodze gminnej na działce nr 88.

W nadchodzącym roku mieszkańcy mają do rozdysponowania dokładnie 32 tys. 039 zł. Pieniądze przeznaczone będą na następujące cele: wykonanie nawierzchni na działce drogowej nr 295 zgodnie z posiadaną dokumentacją – 28 tys. zł; Utrzymanie zieleni na terenie wsi – 439 zł; Utrzymanie czystości w sołectwie – 2 tys. 600 zł; Pielęgnacja drzew – 1 tys. zł. Ponadto, mieszkańcy po raz kolejny podjęli decyzję o złożeniu wniosku do rady powiatu nakielskiego o uwzględnienie takich inwestycji jak: Kontynuacja budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1150C w stronę Nakła oraz dokonanie naprawy nawierzchni wspomnianej drogi w przyszłorocznym budżecie powiatu – Wnioskujemy o to już od 2017 roku, więc jak łatwo obliczyć, ponawiamy wniosek już po raz trzeci – zaznaczył Kubiak.

Ostatnim punktem zebrania były wolne głosy. Jednym z tematów dyskusji okazała się planowana budowa drogi ekspresowej S10. Mieszkańcy dyskutowali na temat wariantów jej przebiegu oraz potencjalnych szkód i niedogodności w momencie wyboru niekorzystnych dla Olszewki wariantów. Na prośbę mieszkańców, Ryszard Kubiak złoży także wniosek do urzędu gminy, który dotyczyć będzie odtworzenia oczek wodnych na terenie sołectwa.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  michał, w dniu 16-08-2019 16:43:58 napisał:

  chciałbym mieszkać w Olszewce.czy może ma ktoś na sprzedaż domek lub działkę?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kora, w dniu 19-08-2019 10:42:14 napisał:

  A kiedy będzie relacja z zebrania w Lubaszczu?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Wypożyczalnia samochodów
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)