Dziś mamy 13 stycznia 2026, wtorek, imieniny obchodzą:

13 marca 2025

Zajęcia polonistyczne. Bogata lekcja języka ojczystego

fot. powierzone

fot. powierzone

W corocznym cyklu „POLSZCZYZNA DZIECIOM”, dzieci z # Przedszkola nr 1”Tęczowe Wzgórze” z Nakła nad Notecią, grup „MAKI” i „KONICZYNKI”, uczestniczyły w zajęciach polonistycznych z zakresu dziedzictwa kulturowego jakim jest bibliotekoznawstwo.

Składamy podziękowania p. Annie Splitt - przedstawicielce Filii Dziecięcej - Miejskiej Biblioteki Publicznej i p. Patrycji Kubiak - z Biblioteki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią za obecność, za włączenie Naszego Młodego Pokolenia w promocję Polszczyzny.

Zachęcając do nauki, chociażby przez słuchowiska opowiadań, bajek, poprawny zapis liter, ćwicząc czytanie słów czy tworząc językogramy w różnych technikach plastycznych.

Spotkanie było bogatą lekcją Języka Ojczystego rozwijającą pasje ale i zamiłowanie do literatury kształtującej umysł i wyobraźnię każdego dziecka. Dziękujemy za współpracę.

 materiał: Daria Dura i Krystyna Duda

 

Oceń artykuł: 18 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Korektor w taśmie
7,99PLN
Wasch Pulver proszek do prania kolorów 3,9 kg
29,99PLN
Długopis Automatyczny EASY ACADEMY Czarny INTERDRUK – Wygodny i Stylowy
1,60PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Multifunkcyjne tabletki 3w1 do basenu 0,4 kg – chlor, glonostatyka, flokulacja
26,99PLN
Zakrętki do słoików 6tki, 82 mm złote 10 sztuk
7,50PLN
0

Bój o Szubin. Ciężka próba dla powstańców

Wkrótce po wybuchu walk powstańczych #w Poznaniu szczególne znaczenie uzyskała linia Noteci, oddzielająca Wielkopolskę od Pomorza Zachodniego i silnie zniemczonej Bydgoszczy, stanowiącej poważne zagrożenie dla rozwoju powstania. Już 1 stycznia 1919 roku wyzwolono Nakło – ważny węzeł kolejowy, którym przechodziły transporty niemieckiej armii Ober –Ostu, powracającej do Rzeszy na mocy tzw. umowy białostockiej. Nakło zresztą było później oddane Niemcom na polecenie państw Ententy, które w powstaniu owego „korka” widziały poważne zagrożenie dla stabilizacji sytuacji w tym rejonie. Stoczono też zwycięskie potyczki pod Mroczą, Ślesinem i Wysoką.

(czytaj więcej)
0

Trwa karnawał. W jakie dni wypadają święta wielkanocne w tym roku?

Rozpoczął się okres karnawału# - czas radości, zabaw i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. To okres, który kojarzy się z balami, imprezami i wesołą atmosferą. Karnawał potrwa aż do Wielkiego Postu.

(czytaj więcej)
0

Zajęcie miasta. Zwycięska walka o Szubin

W wyniku podpisanego układu #polityczno-wojskowego pomiędzy gen. Józefem Dowborem Muśnickim a Komisariatem NRL, gen. Dowbor Muśnicki przejął z rąk NRL dowództwo wojskowe. Uznając jedność wojska polskiego Komisariat NRL zastrzegał sobie tymczasową odrębność wojsk wielkopolskich, a mianowanie oficerów i urzędników wymagało aprobaty NRL.

(czytaj więcej)
0

Zmiana lokalizacji. Nowa siedziba centrum szkolenia

Wraz z początkiem 2026 roku swoją lokalizację zmieniło# Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jednostka dotychczas działająca w Toruniu od 2 stycznia br. rozpoczęła swoją działalność w Grudziądzu. Przeniesienie CSWOT ma związek z planami poszerzenia działalności szkoleniowej jednostki.

(czytaj więcej)