Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

31 marca 2020

Rząd wprowadza więcej obostrzeń. Oto kilka z nich

fot. Jakub Kamiński/East News

fot. Jakub Kamiński/East News

Dzisiaj, 31 marca 2020 r. polski rząd wprowadził jeszcze większe obostrzenia dotyczące walki# z epidemią koronawirusa. Większość z nich zacznie obowiązywać już od północy.

- Chcemy za wszelką cenę uniknąć tego, co spotkało naszych partnerów w Europie Zachodniej. Musimy zrobić wszystko, by uniknąć tego najgorszego scenariusza - powiedział premier na konferencji prasowej.

Zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego

Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

W mocy nadal jednak pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

 • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
 • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
 • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich

Wprowadzamy także do odwołania zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się ludzi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. Z tego też powodu ograniczamy możliwość korzystania z rowerów miejskich.

2 metry – minimalna odległość między pieszymi

Wprowadzamy obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia), a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Jednocześnie przypominamy, że za złamanie wszelkich zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

Oceń artykuł: 8 48

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (29) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (39)

  Płaczę z tego, w dniu 31-03-2020 14:43:28 napisał:

  Normalnie płaczę, na spacer ze starą 2 m odległości a wieczorem będę na Niej leżał. To chyba sam Jarek wymyślił.Ale bekaaa.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (11)

  Jola, w dniu 31-03-2020 14:49:25 napisał:

  I bardzo dobrze.Jedni fryzjerzy w Nakle od początku przestrzegają i pozamykali salony A inni nie na przykład Libera.Do czego to podobne???

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (40)

  Tyt, w dniu 31-03-2020 14:57:40 napisał:

  Następny krok: jeśli ktoś nie ma ślubu kościelnego to sypia 3m od siebie.Sprawdzać to mają proboszczowie w asyście Terytorialsów. Wiedziałem że politycy to głupcy,niedojdy i lenie ale Pisiorów śmiało można nazwać Półgłupkami.

  odpowiedz

  • -2 (36)

  hehe, w dniu 31-03-2020 15:12:20 napisał:

  No to zaczynamy festiwal pomysłów dla naszego wspaniałego rządu. Wyprowadzanie zwierząt na spacer tylko na sztywnym holu przynajmniej 3m a zapłodnienia tylko invitro. Kto da więcej? :-)

  odpowiedz

  • 15 (25)

  irek, w dniu 31-03-2020 16:24:16 napisał:

  Czytając te komentarze, wiem czemu w powiecie nakielskim tyle osób objętych kwarantanną.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (29)

  Kaczy staruch z Żoliborza, w dniu 31-03-2020 19:12:38 napisał:

  Duda i kaczy mściciel serwują Polakom program urna+. Po trupach prą do władzy, brak słów na nikczemność pisu . Ludzie,obudźcie się. Prędzej czy później będą za to siedzieć, niech zgniją na śmietniku historii

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (25)

  PIZ... , w dniu 31-03-2020 20:26:43 napisał:

  Według Morawieckiego cutuje: mamy 50mld poduszki finansowej która starczy na 6-7 tyg. To pytam się was wyznawców PiSlamu jak my kur... a z tych kolan wstaliśmy że Polska po dwóch miesiącach będzie bankrutem. Powiem więcej. Tusk trzymał palec w dup... MERKELOWEJ ale teraz byłyby tu z Niemiec i Europy maseczki, testy, lekarstwa itp( w tej chwili Niemcy pomagają Włochom i Francji). Z tą władza Europa się na nas wysra tak jak nasz rząd srał na Europę ostatnie lata.

  odpowiedz

  • -5 (25)

  Kaczy staruch z Żoliborza, w dniu 31-03-2020 21:26:53 napisał:

  Ja wam mówię wyznawcy pisobolszewików, że jeszcze będziecie rzucać w swoich idoli kamieniami. Ta chwila jest coraz bliżej. Socjalistyczny rząd pisowkich złodziei i nieudaczników rozdał wszystkie pieniądze, a teraz gdy trzeba ratować firmy i ludzi prezio NBP zapowiada dodruk pustych pieniędzy. Powinni za to wszyscy siedzieć

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Opiekun, w dniu 31-03-2020 23:11:29 napisał:

  16-18 łatkę wyprowadzę na spacer nieodplatnie

  odpowiedz

  • -4 (10)

  Elo, w dniu 31-03-2020 23:41:06 napisał:

  Ooo już pisowskie trolle wyszły, w jednej minucie było 5 na plusie a teraz 4na minusie. Pisowskie trolle kombinują i chcą zrobić zdalne wybory. Wynik już jest znany.

  odpowiedz

  • -4 (10)

  Kaczy staruch z Żoliborza, w dniu 01-04-2020 08:09:10 napisał:

  Dlaczego nie wprowadzono obowiązku chodzenia w maseczkach? Z tego samego powodu dla którego nie robi się masowych testów. Obnażyło by to kolejne kłamstwa premiera kłamczuszka, że rząd jest dobrze przygotowany do epidemii. Brakuje wszystkiego; maseczek, kombinezonów ,płynów, odkażających, respiratorów. Po raz kolejny PiS oszukał Polaków, tylko że teraz stawką jest wasze zdrowie i życie . Nieudacznicy i kłamcy igrają z życiem Polaków

  odpowiedz

  • -1 (1)

  zakaz, w dniu 01-04-2020 08:51:14 napisał:

  Noclegownia w Paterku dalej funkjconuje ta pani ma gdzieś zakazy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Tonery Directions
27PLN
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Narożniki
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Masaż gorącymi kamieniami
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)