Dziś mamy 18 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

10 lutego 2020

Przysięga i mianowanie. Terytorialsi otrzymali gratulacje i upominki

fot. Agnieszka Bubczyk

fot. Agnieszka Bubczyk

W dniu 08.02.2020r. na zaproszenie Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony #Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ps. "Zo" liczna delegacja uczniów Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie (z klas III TL, ITA i ITB) wraz z panią dyrektor Alicją Jaśkowiak i opiekunami p. Agnieszką Bubczyk i mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim uczestniczyła w kolejnej przysiędze wojskowej żołnierzy Obrony Terytorialnej.

W tym roku przysięgę składali uczniowie Gracjan Gałązka z klasy III TL oraz Mateusz Wojtczak z klasy IV TL. Paweł Meller uczeń klasy IVTL został mianowany przez dowódcę na starszego szeregowego.

Inowrocław, a dokładnie 82 batalion lekkiej piechoty stał się w sobotę w naszym województwie „stolicą” „Terytorialsów”. Po meldunku, powitaniu z Dowódcą, podniesieniu flagi Państwowej na maszt przy akompaniamencie Mazurka Dąbrowskiego hymnie państwowym, stojący na placu apelowym żołnierze TSW po 16 dniach intensywnego szkolenia powtórzyli z emocjami w głosie za swoim Dowódcą w obecności zaproszonych gości i licznie zgromadzonych rodzin słowa roty przysięgi. Brzmiały one następująco: „Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”. Nie zabrakło wypowiedzenia przez cały stan osobowy żołnierzy Brygady motta przewodniego Wojsk OT „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”. Patronka Brygady gen. Zawacka w swojej działalności kierowała się nast. dewizą „Zawsze służyłam Polsce najlepiej jak umiałam”. Po przysiędze byliśmy świadkami defilady - przemarszu żołnierzy w akompaniamencie zaproszonej orkiestry. Po uroczystości, zgodnie z programem odbył się pokaz sprzętu wojskowego.

Pani dyrektor wraz z wychowawcą złożyły gratulacje "terytorialsom" i ich rodzicom oraz wręczyły upominki ufundowane przez szkołę i organ prowadzący - Powiat Nakielski. Gratulujemy wszystkim żołnierzom TSW 82. batalionu lekkiej piechoty, jak również pozostałym wspierającym żołnierzom i osobom udanej uroczystości oraz życzymy dalszych sukcesów w służbie.

materiał: Agnieszka Bubczyk

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)