Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

24 listopada 2023

Pluszowe misie opanowały przedszkole. Zawitał także gość specjalny

fot. SP Dziewierzewo

fot. SP Dziewierzewo

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały# przedszkole!

Dnia 24 listopada przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie z grup "Biedronki" i "Motylki" przyszły w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół by wspólnie świętować, bawić się i uczyć.

Gość specjalny Miś Bao już od samego rana wypatrywał dzieci przed przedszkolem. Nasi milusińscy bardzo czekali na dzień, w którym Miś Bao powróci z podróży po Polsce i znów odwiedzi nasze przedszkole. Tym razem Miś Bao miał dla przedszkolaków niespodziankę... Przyjechał ze swoimi przyjaciółmi, którzy bardzo chcieli poznać dzieci z dziewierzewskiego przedszkola.

Jego przyjaciółka Misia Megi witała dzieci w korytarzu. Natomiast Marshall z Psiego Patrolu przygotowywał się do wzięcia udziału w zabawach z dziećmi.

Przedszkolaki zostały zaproszone przez Marshalla do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Każde dziecko zaprezentowało przyniesionego miśka. Wspólnie omówiliśmy historię tego święta. Dzieci rozwiązując zagadki, poznały imiona najbardziej znanych misi z bajek tj. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Paddington, Miś Yogi, Gumisie, Miś Colargol. "Biedronki" i "Motylki" złożyły przysięgę, że zawsze będą szanowały swoje misie.

W przedszkolu rozbrzmiewały piosenki "Jadą, jadą misie", "Dwa malutkie misie". Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy w "Stary niedźwiedź mocno śpi...". I wielu innych zabaw ruchowych z udziałem Marshalla.

W misiowej krainie nie obyło się bez misiowych przekąsek. Tak więc dzieci z obu grup na drugie śniadanie samodzielnie przygotowały kanapkowe misie. Były przepiękne, a do tego wyśmienicie smakowały!

Na pożegnanie z naszymi pluszowymi gośćmi Bao, Megi i Marshall dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Bao obiecał dzieciom, że nie zapomni o naszym przedszkolu i za rok o tej samej porze nas odwiedzi.

Dzieci wykonały prace plastyczne i zostały nagrodzone dyplomami za udział w zabawach z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Dzień ten był pełen radości, śmiechu i wspólnej zabawy. Zadowolenie malowało się na twarzach naszych pociech.

Pięknie dziękujemy Sołtysowi Górek Zagajnych Panu Łukaszowi Jachim za bezinteresowne wypożyczenie stroju Marshalla z Psiego Patrolu. Radość dzieci nie do opisania.

Materiał: Oliwia Kędziora / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)