Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

20 maja 2020

Placówki gotowe, by przyjąć dzieci? Wójt i przewodniczący rady sprawdzili

fot. UG Sadki

fot. UG Sadki

Przedszkole Gminy Sadki „Dobre Ludki” mieści się przy ul. Kościelnej w Sadkach. Przed #wybuchem epidemii uczęszczało tu 84 dzieci. Przy obecnych wymogach sanitarnych (w tym zachowanie odległości) i możliwościach kadrowych, możliwe będzie przyjęcie zaledwie 16 przedszkolaków.

Dla dzieci przygotowano dwie sale, po jednej na piętrze. Zabezpieczono powierzchnie dywanowe poprzez nałożenie materacy, które spełniają odpowiednie warunki do zachowania bezpieczeństwa w trakcie epidemii. Szafki, które zazwyczaj wypełnione były maskotkami, ale też różnego rodzaju grami czy puzzlami, zostały zamienione przedmiotami, zabawkami, które można używać.  Meble i pomieszczenia są odpowiednio wyczyszczone i dokładnie zdezynfekowane. Na biurkach, przy których będą siedzieć nauczycielki, przygotowano już przyłbice, maseczki, rękawiczki, które będą mogły zakładać w czasie pracy. Nie ma co prawda takiego wymogu, ale mają one zapewnić pracownikom, pewien komfort pracy.

W placówce zorganizowano izolatkę w razie podejrzenia zachorowania u dzieci, nauczycieli i pracowników. Plac zabaw dla dzieci został odpowiednio przygotowany do bezpiecznej zabawy (wymiana piasku w piaskownicach, zabezpieczenie sprzętu). Według wymogów Sanepidu przedszkole dokona pomiaru temperatury dzieci przy przyjściu i w trakcie dnia za zgodą rodzica, który codziennie wypełnia ankietę  i oświadczenie. Dla rodziców dzieci uczęszczających w zajęciach opiekuńczych zostały przygotowane procedury bezpieczeństwa zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród dzieci, rodziców i pracowników przedszkola w trakcie prowadzonych zajęć. Przed otwarciem przedszkola Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Sadki Andrzej Niedbała dokonali przeglądu placówki.

Następnie Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy udali się do Szkoły Podstawowej w Sadkach celem sprawdzenia przygotowania placówki do przyjęcia uczniów.

Materiał: UG Sadki

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (7)

  Do sanepidu, w dniu 20-05-2020 21:46:07 napisał:

  Przedszkole ok Ale dyrektora szkoły zero zabezpieczenia , powinna za to beknac To by się nauczyla

  odpowiedz

  • -3 (3)

  me, me, me, w dniu 20-05-2020 22:14:59 napisał:

  bliźniacze przyłbice, kto je kupił ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypożyczalnia samochodów
Modne aranżacje
Konstrukcje stalowe
Budowa magazynów
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Gimnastyka korekcyjna
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)