Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Odznaczono zasłużonych dla kujawsko-pomorskiej OSP. Jubileusz 25-lecia

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Jubileusz 25-lecia obchodzą dziś (1 grudnia) druhny i druhowie Związku Ochotniczych Straży #Pożarnych RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W uroczystej gali w toruńskich Jordankach uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Dariusz Kurzawa, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska, wiceprzewodniczący sejmiku województwa Paweł Zgórzyński i radna województwa Katarzyna Lubańska, a także wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, prezes Zarządu Głównego OSP Waldemar Pawlak i parlamentarzyści regionu.

– Gratuluję, dziękuję, chylę czoła! Sam jestem strażakiem – i, tak jak kilkadziesiąt tysięcy strażaków ochotników w całym regionie, jestem z tego dumny. Mamy co świętować – mówił podczas uroczystego spotkania marszałek Piotr Całbecki. – Samorząd województwa konsekwentnie wspiera i będzie wspierał formacje OSP w zakupach sprzętu i inwestycjach.

Nadane przez marszałka Piotra Całbeckiego Medale Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis odebrała podczas dzisiejszej gali piątka strażaków:

Jarosław Herbowski, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego;

Janusz Gerke, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego;

Hanna Szumotalska, sekretarz Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego;

Zbigniew Wiśniewski, honorowy członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego;

Stanisław Sadowski, honorowy członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego, wójt gminy Baruchowo.

Inni zasłużeni dla kujawsko-pomorskiej OSP zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi i związkowymi.

Na terenie naszego województwa działają 833 jednostki ochotniczej straży pożarnej, w których służy 32 tysiące druhen i druhów. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego od lat konsekwentnie wspiera strażaków w zakupach sprzętu i ekwipunku oraz budowie infrastruktury szkoleniowej. Środki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego  2014-2020 umożliwiły m.in. zakup 86 samochodów gaśniczo-ratowniczych. Jednostki strażackie zostały także wyposażone w kilkaset sztuk sprzętu niezbędnego do prowadzenia akcji – to m.in. motopompy, narzędzia hydrauliczne, zestawy ratownictwa medycznego, aparaty do ochrony dróg oddechowych, łodzie, sanie do ratownictwa lodowego, wentylatory oddymiające i agregaty prądotwórcze.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

Oceń artykuł: 7 60

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  mistrz z targowicy, w dniu 02-12-2023 10:02:40 napisał:

  wow i mistrz nepotyzmu 2.0 też był, hoho zawiało nowymi czasami w 4 rozbiorze Polski

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Włościanka, w dniu 02-12-2023 12:15:57 napisał:

  A druh okradający z drzew samotne kobiety; gutpolski też był? Jego tatuś szachrował dosypując miału i piasku do węgla. Czyli bardzo rodzinni ludzie. Synuś podobnie jak dziad i ojciec tylko taki bardziej zabójczy?

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Szkoda, w dniu 03-12-2023 11:31:40 napisał:

  Niektórzy mają więcej medalów na klacie niż wyjazdów w roku. Wg. mojej opinii na chwilę obecną mechanizm przyznawania odznaczeń i medali nie ma żadnego sensu ani szacunku do tej służby. Na pewno nie jest również żadnym wyznacznikiem zasługi czy wyróżnieniem. Uważam, że prawdziwy strażak dzisiaj nie przywiązuje do takiego żadnego znaczenia, nie czuje żadnej dumy, a być może nawet bywa że czuje zażenowanie patrząc często kto stoi obok z wypięta piersią w rzędzie. Przykre to ale prawdziwe.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Konstrukcje stalowe
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)