Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

19 października 2019

Motylki i Misiaczki w Toruniu. Wrócili do domu z piernikami

fot. pow.

fot. pow.

W czwartek 17 października skoro świt dwie starsze grupy przedszkolaków z „Wesołej Piątki” wyruszyły do Torunia.

Pierwszym punktem w planie wycieczki było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym zaproszono dzieci w niesamowitą kosmiczną podróż. Tam starszaki odkrywały na nowo planety Układu Słonecznego oraz sprawdzały, jakie są różnice w ich wielkościach i odległościach od Słońca. Dzieci mogły potem uwolnić swoją kosmiczną wyobraźnię i stworzyć z klocków mieszkańca wybranej planety. W skład wystawy wchodzi wiele stanowisk interaktywnych, tematycznie związanych z kołem, ruchem obrotowym, układami planetarnymi i podróżami kosmicznymi, a także obiegiem wody w przyrodzie i jej racjonalnym wykorzystaniem.

Przedszkolaki wyszukiwały też interaktywne zwierzęta sprytnie ukryte w pomieszczeniu. Następnym miejscem, które odwiedziły Misiaczki i Motylki był Niewidzialny Dom, w którym pan Artur uświadomił dzieciom, jakie przeciwności muszą na co dzień pokonywać osoby niewidome, do których się zalicza. Przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek oraz układaniu układanek z wyłączeniem zmysłu wzroku. Była to dobra lekcja zrozumienia, szacunku, empatii i zwiększenia wrażliwości na potrzeby innych. Uwieńczeniem był spacer po toruńskiej starówce oraz bulwarem nad Wisłą w promieniach jesiennego słońca. Wróciliśmy z wycieczki zmęczeni, ale pełni wrażeń, nowych doświadczeń i oczywiście z toruńskimi piernikami!
materiał: Przedszkole "Wesoła Piątka"

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Kanapa
Meble pokojowe
Krzesło młodzieżowe
Jadalnia / pokój dzienny
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)