Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2021

Kolejne pojazdy z przekroczonymi normami. Działania w regionie

fot. WITD Bydgoszcz

fot. WITD Bydgoszcz

17 czerwca br. Inspektorzy z WITD w Bydgoszczy, wykonujący# czynności służbowe w okolicy Nakła nad Notecią, zatrzymali m.in. do kontroli 3 pojazdy, które swoimi parametrami wagowymi przekraczały dopuszczalne normy.

Pierwszym zatrzymanym do kontroli był 3 osiowy pojazd, którym przewożono trawę w rolkach na trasie Szczecinek-Białe Błota. Kontrola wykazała, iż pojazd ważył ponad 28 ton, a nacisk osi napędowej został przekroczony o 700 kg.

Drugim wytypowanym do kontroli pojazdem okazał się pojazd należący do polskiego przewoźnika którym to przewożono sprzęt budowlany na trasie Złotów – Warszawa. W tym przypadku ważenie dynamiczne ujawniło masę rzeczywistą wynoszącą ponad 45ton.

Kolejnym wytypowanym do kontroli był zespół pojazdów bośniackiego przewoźnika, którym to wykonywano międzynarodowy transport drogowy z Polski do Bośni. W tym przypadku, z uwagi na źle rozmieszczony ładunek, urządzenia wagowe wskazały przekroczenie dopuszczalnego nacisku na oś napędową.

Ostatnim zatrzymanym do kontroli, tym razem w miejscowości Mogilno, był 4 osiowy pojazd którym to wykonywano transport drogowy materiałów sypkich. Pojazd ten, dopuszczony do ruchu jako pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 34 ton, ważył o ponad 8 ton więcej – urządzenie wagowe wskazało wartość 42,4ton.

Wszystkie pojazdy zostały przywrócone do normatywności w trakcie trwania kontroli drogowej. Wobec przewoźników drogowych wszczęto postępowania administracyjne i wszystkich kierujących ukarano stosowanymi mandatami karnymi.

Materiał: WITD Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    ABC, w dniu 21-06-2021 08:42:20 napisał:

    Imkop i podobni co inwestycje rządowe obsługują lub taki koniarz w bydgoszczy co miejskie inwestycje obskakuje, są chronieni, albo wpłacają co trzeba tam gdzie i tam gdzie trzeba albo po prostu są nietykalni, PANOWIE inspektorzy ładna pokazówka. Jak się się eska skończy to dopiero wyjadą jak wściekłe psy będą łupić. Co za problem podjechać do głównego wykonawcy któregoś z odcinków eski na wagę i postać parę dni .... no ale budowa od razu by zwolniła, banda

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elewacje
Nadanie modnej linii
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Meble kuchenne
Wypożyczalnia samochodów
Tonery Directions
27PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Meble kuchenne
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)