Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

09 października 2018

Ich praca została doceniona. Wyróżnienie dla wolontariuszy ze Ślesina

fot. powierzone

fot. powierzone

W ramach XIII Anielskiego Spotkania w Toruniu grupa wolontariuszy Ave Team ze Ślesina i okolic, # zdobyła statuetkę Toruńskiego Anioła, w kategorii regionalnej.

Festiwal tworzony jest z myślą o wolontariuszach przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Od ponad 4 lat grupa wolontariuszy niesie pomoc osobom starszym, samotnym i chorym. Działa przede wszystkim na terenie powiatu nakielskiego, jednakże nie pozostaje obojętna na potrzeby osób spoza tego rejonu. Ave Team niesie całoroczną pomoc oraz przeprowadza akcje świąteczne, przygotowuje paczki na Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Dostarcza żywność, artykuły chemiczne, sanitarne, wykupuje lekarstwa, zbiera odzież oraz potrzebne sprzęty codziennego użytku. Z grupą współpracują lokalne organizacje jak Civitas Christiana, Koło Gospodyń Wiejskich ze Ślesina, sołtysi wsi, uczniowie ZS Ponadgimnazjalnych im St. Staszica w Nakle, osoby indywidualne i generalnie ludzie dobrej woli. Jest to ogromne wyróżnienie i pokazuje duże zaangażowanie mieszkańców w pomoc osobom starszym, samotnym i chorym.

Grupa Ave Team dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc i zaprasza do dalszej współpracy. Nagrodę w imieniu grupy odebrali: Artur Wiland, Luiza Łaska – Wiland oraz Patrycja Stroińska. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

materiał: powierzony

Oceń artykuł: 16 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -7 (11)

  Tomek Paszkiewicz, w dniu 09-10-2018 20:13:01 napisał:

  WTF? Chyba kółko przy kościelne...

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Sławek, w dniu 10-10-2018 08:28:24 napisał:

  Gratuluję i Bardzo Dziękuję Kochani, życzę Wam Błogosławieństwa Bożego !!!!

  odpowiedz

  • 6 (10)

  jrs, w dniu 10-10-2018 10:21:59 napisał:

  pięknie! to wspaniali ludzie!!!! Gorąco Was Pozdrawiamy i gratulujemy!

  odpowiedz

  • -7 (9)

  Antek, w dniu 10-10-2018 19:06:03 napisał:

  Luiza kandyduje w wyborach - przyda się reklamka! Pamiętam ją jak startowała na burmistrza Nakła nad Notecią z LPR - żenada niestety i brak kompetencji.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Radny Rady Miejskiej Antoni Żygowski, w dniu 11-10-2018 06:22:20 napisał:

  Gratuluję. Dajecie coś co jest najważniejsze dla drugiego człowieka bez względu na porę i miejsce - poświęcacie czas i zainteresowanie drugim człowiekiem aby nie czuł się ... samotny, opuszczony, zapomniany aby wiedział że ktoś o nim pamięta i czuł ... bliskość Boga w drugim człowieku i w nas.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Krzesło młodzieżowe
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Usługi transportowe
Stół z blatem szklanym + krzesła
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)