Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

09 października 2018

Ich praca została doceniona. Wyróżnienie dla wolontariuszy ze Ślesina

fot. powierzone

fot. powierzone

W ramach XIII Anielskiego Spotkania w Toruniu grupa wolontariuszy Ave Team ze Ślesina i okolic, # zdobyła statuetkę Toruńskiego Anioła, w kategorii regionalnej.

Festiwal tworzony jest z myślą o wolontariuszach przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Od ponad 4 lat grupa wolontariuszy niesie pomoc osobom starszym, samotnym i chorym. Działa przede wszystkim na terenie powiatu nakielskiego, jednakże nie pozostaje obojętna na potrzeby osób spoza tego rejonu. Ave Team niesie całoroczną pomoc oraz przeprowadza akcje świąteczne, przygotowuje paczki na Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Dostarcza żywność, artykuły chemiczne, sanitarne, wykupuje lekarstwa, zbiera odzież oraz potrzebne sprzęty codziennego użytku. Z grupą współpracują lokalne organizacje jak Civitas Christiana, Koło Gospodyń Wiejskich ze Ślesina, sołtysi wsi, uczniowie ZS Ponadgimnazjalnych im St. Staszica w Nakle, osoby indywidualne i generalnie ludzie dobrej woli. Jest to ogromne wyróżnienie i pokazuje duże zaangażowanie mieszkańców w pomoc osobom starszym, samotnym i chorym.

Grupa Ave Team dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc i zaprasza do dalszej współpracy. Nagrodę w imieniu grupy odebrali: Artur Wiland, Luiza Łaska – Wiland oraz Patrycja Stroińska. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

materiał: powierzony

Oceń artykuł: 16 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -7 (11)

  Tomek Paszkiewicz, w dniu 09-10-2018 20:13:01 napisał:

  WTF? Chyba kółko przy kościelne...

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Sławek, w dniu 10-10-2018 08:28:24 napisał:

  Gratuluję i Bardzo Dziękuję Kochani, życzę Wam Błogosławieństwa Bożego !!!!

  odpowiedz

  • 6 (10)

  jrs, w dniu 10-10-2018 10:21:59 napisał:

  pięknie! to wspaniali ludzie!!!! Gorąco Was Pozdrawiamy i gratulujemy!

  odpowiedz

  • -7 (9)

  Antek, w dniu 10-10-2018 19:06:03 napisał:

  Luiza kandyduje w wyborach - przyda się reklamka! Pamiętam ją jak startowała na burmistrza Nakła nad Notecią z LPR - żenada niestety i brak kompetencji.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Radny Rady Miejskiej Antoni Żygowski, w dniu 11-10-2018 06:22:20 napisał:

  Gratuluję. Dajecie coś co jest najważniejsze dla drugiego człowieka bez względu na porę i miejsce - poświęcacie czas i zainteresowanie drugim człowiekiem aby nie czuł się ... samotny, opuszczony, zapomniany aby wiedział że ktoś o nim pamięta i czuł ... bliskość Boga w drugim człowieku i w nas.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Pomoc drogowa
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Botox i kwas hialuronowy
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)