Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

09 października 2018

Ich praca została doceniona. Wyróżnienie dla wolontariuszy ze Ślesina

fot. powierzone

fot. powierzone

W ramach XIII Anielskiego Spotkania w Toruniu grupa wolontariuszy Ave Team ze Ślesina i okolic, # zdobyła statuetkę Toruńskiego Anioła, w kategorii regionalnej.

Festiwal tworzony jest z myślą o wolontariuszach przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Od ponad 4 lat grupa wolontariuszy niesie pomoc osobom starszym, samotnym i chorym. Działa przede wszystkim na terenie powiatu nakielskiego, jednakże nie pozostaje obojętna na potrzeby osób spoza tego rejonu. Ave Team niesie całoroczną pomoc oraz przeprowadza akcje świąteczne, przygotowuje paczki na Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Dostarcza żywność, artykuły chemiczne, sanitarne, wykupuje lekarstwa, zbiera odzież oraz potrzebne sprzęty codziennego użytku. Z grupą współpracują lokalne organizacje jak Civitas Christiana, Koło Gospodyń Wiejskich ze Ślesina, sołtysi wsi, uczniowie ZS Ponadgimnazjalnych im St. Staszica w Nakle, osoby indywidualne i generalnie ludzie dobrej woli. Jest to ogromne wyróżnienie i pokazuje duże zaangażowanie mieszkańców w pomoc osobom starszym, samotnym i chorym.

Grupa Ave Team dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc i zaprasza do dalszej współpracy. Nagrodę w imieniu grupy odebrali: Artur Wiland, Luiza Łaska – Wiland oraz Patrycja Stroińska. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

materiał: powierzony

Oceń artykuł: 16 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -7 (11)

  Tomek Paszkiewicz, w dniu 09-10-2018 20:13:01 napisał:

  WTF? Chyba kółko przy kościelne...

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Sławek, w dniu 10-10-2018 08:28:24 napisał:

  Gratuluję i Bardzo Dziękuję Kochani, życzę Wam Błogosławieństwa Bożego !!!!

  odpowiedz

  • 6 (10)

  jrs, w dniu 10-10-2018 10:21:59 napisał:

  pięknie! to wspaniali ludzie!!!! Gorąco Was Pozdrawiamy i gratulujemy!

  odpowiedz

  • -7 (9)

  Antek, w dniu 10-10-2018 19:06:03 napisał:

  Luiza kandyduje w wyborach - przyda się reklamka! Pamiętam ją jak startowała na burmistrza Nakła nad Notecią z LPR - żenada niestety i brak kompetencji.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Radny Rady Miejskiej Antoni Żygowski, w dniu 11-10-2018 06:22:20 napisał:

  Gratuluję. Dajecie coś co jest najważniejsze dla drugiego człowieka bez względu na porę i miejsce - poświęcacie czas i zainteresowanie drugim człowiekiem aby nie czuł się ... samotny, opuszczony, zapomniany aby wiedział że ktoś o nim pamięta i czuł ... bliskość Boga w drugim człowieku i w nas.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Meble kuchenne
Sprzedaż opon
Oczyszczanie twarzy
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Remonty mieszkań
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)