Dziś mamy 12 grudnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Dzień Zdrowego Jedzenia. Promowanie prawidłowego odżywiania wśród dzieci

fot. A. Mróz/Niepubliczne Przedszkole Słoneczko

fot. A. Mróz/Niepubliczne Przedszkole Słoneczko

W listopadzie obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i # Gotowania.

Celem tego święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych i informowanie o konsekwencjach złej diety. Z tej okazji dzieci z grupy Biedronki z nakielskiego „Słoneczka” 14 listopada świętowały Dzień Zdrowego Jedzenia.

Podczas zajęć przedszkolaki poznały zasady zdrowego odżywiania, dowiedziały się o konieczności jedzenia warzyw i owoców oraz zapoznały się z najnowszą piramidą żywienia. Na koniec dzieci przygotowały bardzo smaczną sałatkę owocową.

materiał: A. Mróz/Niepubliczne Przedszkole Słoneczko

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)