Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2019

Dzielnicowi na spotkaniach w szkołach. Mówiono o odpowiedzialności prawnej

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy dzielnicowi spotkali się z młodzieżą w dwóch szkołach na terenie miasta i #rozmawiali na temat odpowiedzialności prawnej młodych ludzi za łamanie prawa. Mowa była też o demoralizacji oraz cyberprzemocy.

Mł. asp. Krystian Jacoszek i mł. asp. Maciej Mróz, dzielnicowi z Nakła, spotkali się ostatnio z uczniami szkół w swoich rejonach służbowych i przeprowadzili zajęcia profilaktyczne.

Z uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2 rozmawiał mł. asp. Jacoszek. Uczniowie z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej rozmawiali z mł. asp. Mrozem. Tematyka spotkań była tożsama w każdej ze szkół.

Młodzież dowiedziała się czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy. Mowa była także o działaniach, jakie podejmuje policja po powzięciu informacji o niezgodnym z normami społecznymi zachowaniu młodych ludzi.

Uczniowie dowiedzieli się również wiele na temat przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich z zaznaczeniem, że sprawy łamiących prawo nieletnich rozpatruje sędzia rodzinny. Nie zabrakło także informacji na temat cyberprzemocy. Omówiono czym jest tego rodzaju przemoc i jak się przed nią ochronić.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Budowa magazynów
Przewóz krajowy
Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
Usługi transportowe
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)