Dziś mamy 22 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2020

Druhowie podsumowali miniony rok. Jednostka wzbogaciła się o nowy sprzęt

fot. BG

fot. BG

W świetlicy wiejskiej w Polichnie odbyło się zebranie sprawozdawcze tamtejszej #jednostki OSP. Druhowie podziękowali odchodzącemu na emeryturę st. bryg. Franciszkowi Sobiechowskiemu.

Jako pierwszy głos zabrał prezes jednostki dh Marek Balcer, który powitał wszystkich przybyłych i oddał głos dh Krystianowi Płatkowi, który poprowadził zebranie. Po przedstawieniu sprawozdań za ubiegły rok oraz planów na obecny, zebrani druhowie udzielili zarządowi absolutorium.

Jednostka OSP Polichno liczy 35 członków, w tym 15 kobiet. W roku ubiegłym, druhowie brali udział w 14 akcjach ratowniczych, z tego w 12 pożarach. Największą liczbą wyjazdów może pochwalić się dh Łukasz Balcer, który 12 razy niósł pomoc potrzebującym. W 2018 roku, jednostka z Polichna otrzymała nowy samochód, natomiast w minionym wzbogaciła się o kolejny nowy sprzęt, m.in. pompę pływającą, piłę do stali i betonu i węże ssawne. Jak co roku, druhowie wzięli udział w gminnych zawodach sportowo – pożarniczych. Mężczyźni zajęli 1 miejsce, natomiast kobiety uplasowały się na 2 pozycji.

Na sam koniec na przybyłych gości czekały dwie miłe niespodzianki. Obecny na zebraniu sołtys wsi Paulina, Piotr Łuczak skierował kilka ciepłych słów w stronę zaprzyjaźnionej jednostki wręczając na ręce prezesa upominek. Korzystając z obecności na zebraniu, zastępcy komendanta powiatowego straży pożarnej w Nakle nad Notecią st. bryg. Franciszka Sobiechowskiego, który odchodzi na emeryturę, druhowie podziękowali za wiele lat udanej współpracy, wręczając pamiątkową koszulkę.

Oceń artykuł: 11 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Osp, w dniu 26-01-2020 12:06:07 napisał:

  Jest i Pufacz.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Gość , w dniu 26-01-2020 18:37:55 napisał:

  Kto to jest.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Nowoczesny styl
Baterie
od 0,90PLN
Stół z blatem szklanym + krzesła
Botox i kwas hialuronowy
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)