Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?

17 września 2019 0

Spotkanie z cyklu „Ciekawość świata”

W dniu 17 września (wtorek) o g. 17.30 zapraszamy do kcyńskiego urzędu na # pierwsze spotkanie z jesiennej odsłony „Ciekawości świata”.

(czytaj więcej)
17 września 2019 0

Zbiórka krwi

Włącz się do akcji krwiodastwa. Zbiórka już 17 września

(czytaj więcej)
17 września 2019 0

Uroczystości upamiętniające napaść ZSRR na Polskę

Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska i Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski zapraszają do udziału w uroczystości upamiętniającej 80. rocznicę napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.

(czytaj więcej)
19 września 2019 0

Spotkanie w Muzeum Ziemi Szubińskiej

Burmistrz Szubina oraz Fundacja GlobalECO z siedzibą w Gdyni zapraszają na # spotkanie, które odbędzie się 19 września 2019 r. (czwartek) o godzinie 19:00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej w Szubinie przy ul. Szkolnej 2 w Szubinie.

(czytaj więcej)
21 września 2019 0

Zakończenie sezonu motocyklowego 2019

Zapraszamy na Zakończenie Sezonu Motocyklowego, które odbędzie się 21 września 2019 roku mszą świętą godzina 13:00 w kościele św. Stanisława w Nakle.

(czytaj więcej)
22 września 2019 0

Muzyczny Piknik Rodzinny w Minikowie

Zapraszamy na kolejny punkt obchodów 720-lecia nadania praw miejskich Nakłu nad Notecią przez Władysława Łokietka, którym będzie Muzyczny Piknik Rodzinny!

(czytaj więcej)
22 września 2019 0

Jesień w ogrodzie w Minikowie

Serdecznie zapraszamy do Minikowa na Jesień w Ogrodzie i kulinarną promocję karpia nakielskiego! 22 wrzesień od godz. 10.00 do 17.00

(czytaj więcej)
29 września 2019 0

60-lecie Domu Kultury w Szubinie

W roku bieżącym Dom Kultury w Szubinie świętuje # 60 lat swojej działalności. Z tej okazji Dyrektor i Pracownicy instytucji kultury zachęcają do udziału w wydarzeniach jubileuszowych.

(czytaj więcej)
12 października 2019 0

Koncert Marcina Stycznia

„Ta droga nie wiedzie w górę, ta droga wiedzie w głąb” - tak rozpoczyna się jedna z piosenek Marcina Stycznia, która stała się tytułem autorskiego koncertu.

(czytaj więcej)
18 października 2019 0

Turniej Pantery Basket Cup 2019

Klub sportowy Pantery Szubin organizuje# Ogólnopolski Turniej Pantery Basket Cup 2019 o Puchar Burmistrza Miasta Szubin.

(czytaj więcej)
04 lipca 2019 0

Robert Janowski w Kcyni. Koncert na jesień

Już dziś GCKiB w Kcyni zaprasza na koncert Roberta Janowskiego, który# wystąpi z trio akustycznym.

(czytaj więcej)
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)