Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

31 marca 2020

Aktywne działania Straży Miejskiej. Komunikaty informacyjne z radiowozu

fot. archiwum

fot. archiwum

Nakielska Straż Miejska aktywnie włączyła się do działań związanych z zapobieganiem#, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby zakaźnej COVID – 19 wywoływanej wirusem SARS-CoV-2.

Strażnicy miejscy podejmują akcje informacyjne skierowane do mieszkańców o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych, dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń. Na terenie miasta i gminy Nakło nad Notecią specjalny komunikat na ulicach strażnicy miejscy nadają przez głośniki z radiowozu.

Ponadto w związku z wprowadzonym przez Burmistrza bezwzględnego zakazu korzystania z placów zabaw oraz sketeparku strażnicy miejscy kontrolują te miejsca. Funkcjonariusze sprawdzają skwery osiedlowe, siłownie plenerowe oraz brzeg rzeki Noteć. Każdego dnia prowadzą również rozmowy z mieszkańcami, podczas których ostrzegają o ryzyku spotkań w grupach. Podchodzą do tych osób i informują o ryzyku jakie podjęli. Kontrolami objęte są także miejsca gromadzenia się osób bezdomnych, które ze względu na wiek, stan zdrowia i warunki sanitarne, są wyjątkowo podatne na zarażenie.

Strażnicy miejscy zabezpieczają również punkty, w których wydawana jest żywność dla ubogich i bezdomnych. Chodzi m.in. o paczki żywnościowe wydawane przy Kościele p.w. św. Stanisława w Nakle nad Notecią. W związku z sytuacją epidemiologiczną kolejka, która tworzy się w tych okolicznościach, musi być monitorowana tak, aby osoby w niej stojące zachowywały między sobą bezpieczną odległość.

Zalecamy w związku z wprowadzonym stanem epidemii o ograniczenie osobistych wizyt w komendzie nakielskiej Straży Miejskiej. W przypadku otrzymania wezwania, osoby proszone są najpierw o kontakt telefoniczny 986 lub za pomocą e-mail: straz.miejska@umig.naklo.pl. Ograniczone zostało przyjmowanie zgłoszeń pod numerem alarmowym – 986. Dyżurni będą przekazywać patrolom do realizacji tylko i wyłącznie zgłoszenia priorytetowe.

Do odwołania patrole Straży Miejskiej nie będą kontrolować nieruchomości w zakresie gospodarki odpadami oraz sprawdzać palenisk przydomowych w zakresie przestrzegania tzw. „uchwały antysmogowej”.

Materiał: Straż Miejska w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)