Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2019

„ A Fair Crack of the Whip”. Uczniowie z 5a na warsztatach językowych

fot. pow

fot. pow

Dzięki kilkuletniej współpracy duetu nauczycielek j. angielskiego pani Jolanty Krzemińskiej oraz pani# Doroty Krzemińskiej uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sadkach wspólnie z rówieśnikami z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej w Bydgoszczy wzięli udział w warsztatach językowych w Warszawie.

Wyjazd był głównym działaniem realizacji projektu „ A Fair Crack of the Whip”, pozyskanego w ramach ogólnopolskiego konkursu na zajęcia z j. angielskiego z ramienia programu English Teaching i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W piątkowe popołudnie 12 kwietnia,  uczniowie zatrzymali się na Dworcu Centralnym w Warszawie aby wziąć udział w 3-dniowych warsztatach z j. angielskiego. Najpierw z centrum miasta  przejechaliśmy  metrem  na Powiśle,  aby przywitać się z syrenką tuż obok mostu Świętokrzyskiego, zobaczyć Stadion Narodowy a potem podziwiać atrakcje w Centrum Nauki Kopernik,  gdzie  obejrzeliśmy również seans 3D „ Na skrzydłach marzeń” w planetarium. Podczas wieczornego spaceru podziwialiśmy również piękny budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Następnie, zajęcia językowe oraz oprowadzanie w j. angielskim  na rynku Mariensztackim i Krakowskim Przedmieściu zagwarantowała nam Pani Agata Jurkowska z warszawskiej szkoły językowej.

Drugiego dnia, po krótkich zakupach w Złotych Tarasach udaliśmy się do interaktywnego muzeum Fryderyka Chopina a następnie na Muranów, gdzie podziwialiśmy wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.  Stamtąd udaliśmy się do Łazienek Królewskich na warsztaty językowe w ciekawej, aktywnej formie, które przeprowadziła pani Anna Krzemińska-Kaczyńska, na co dzień nauczycielka geografii  w j. angielskim w międzynarodowym liceum w Krakowie.

W niedzielne przedpołudnie pożegnaliśmy stolicę podziwiając uroki miasta z  tarasu widokowego na 30 piętrze  w Pałacu Kultury i Nauki.

Podczas warsztatów uczniowie  zarówno wykonywali zadania z angielskiego każdego dnia w hostelu   jak i  wykorzystywali swoje umiejętności językowe w codziennych sytuacjach.

Wyjazd był owocny, a taka niecodzienna forma spędzania wolnego czasu, obcowania z kulturą oraz uczenia się z pewnością zainspiruje dzieci do dalszej nauki języka angielskiego.

materiał: Dorota Krzemińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)