Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2019

„ A Fair Crack of the Whip”. Uczniowie z 5a na warsztatach językowych

fot. pow

fot. pow

Dzięki kilkuletniej współpracy duetu nauczycielek j. angielskiego pani Jolanty Krzemińskiej oraz pani# Doroty Krzemińskiej uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sadkach wspólnie z rówieśnikami z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej w Bydgoszczy wzięli udział w warsztatach językowych w Warszawie.

Wyjazd był głównym działaniem realizacji projektu „ A Fair Crack of the Whip”, pozyskanego w ramach ogólnopolskiego konkursu na zajęcia z j. angielskiego z ramienia programu English Teaching i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W piątkowe popołudnie 12 kwietnia,  uczniowie zatrzymali się na Dworcu Centralnym w Warszawie aby wziąć udział w 3-dniowych warsztatach z j. angielskiego. Najpierw z centrum miasta  przejechaliśmy  metrem  na Powiśle,  aby przywitać się z syrenką tuż obok mostu Świętokrzyskiego, zobaczyć Stadion Narodowy a potem podziwiać atrakcje w Centrum Nauki Kopernik,  gdzie  obejrzeliśmy również seans 3D „ Na skrzydłach marzeń” w planetarium. Podczas wieczornego spaceru podziwialiśmy również piękny budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Następnie, zajęcia językowe oraz oprowadzanie w j. angielskim  na rynku Mariensztackim i Krakowskim Przedmieściu zagwarantowała nam Pani Agata Jurkowska z warszawskiej szkoły językowej.

Drugiego dnia, po krótkich zakupach w Złotych Tarasach udaliśmy się do interaktywnego muzeum Fryderyka Chopina a następnie na Muranów, gdzie podziwialiśmy wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.  Stamtąd udaliśmy się do Łazienek Królewskich na warsztaty językowe w ciekawej, aktywnej formie, które przeprowadziła pani Anna Krzemińska-Kaczyńska, na co dzień nauczycielka geografii  w j. angielskim w międzynarodowym liceum w Krakowie.

W niedzielne przedpołudnie pożegnaliśmy stolicę podziwiając uroki miasta z  tarasu widokowego na 30 piętrze  w Pałacu Kultury i Nauki.

Podczas warsztatów uczniowie  zarówno wykonywali zadania z angielskiego każdego dnia w hostelu   jak i  wykorzystywali swoje umiejętności językowe w codziennych sytuacjach.

Wyjazd był owocny, a taka niecodzienna forma spędzania wolnego czasu, obcowania z kulturą oraz uczenia się z pewnością zainspiruje dzieci do dalszej nauki języka angielskiego.

materiał: Dorota Krzemińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)