Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2019

„ A Fair Crack of the Whip”. Uczniowie z 5a na warsztatach językowych

fot. pow

fot. pow

Dzięki kilkuletniej współpracy duetu nauczycielek j. angielskiego pani Jolanty Krzemińskiej oraz pani# Doroty Krzemińskiej uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sadkach wspólnie z rówieśnikami z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej w Bydgoszczy wzięli udział w warsztatach językowych w Warszawie.

Wyjazd był głównym działaniem realizacji projektu „ A Fair Crack of the Whip”, pozyskanego w ramach ogólnopolskiego konkursu na zajęcia z j. angielskiego z ramienia programu English Teaching i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W piątkowe popołudnie 12 kwietnia,  uczniowie zatrzymali się na Dworcu Centralnym w Warszawie aby wziąć udział w 3-dniowych warsztatach z j. angielskiego. Najpierw z centrum miasta  przejechaliśmy  metrem  na Powiśle,  aby przywitać się z syrenką tuż obok mostu Świętokrzyskiego, zobaczyć Stadion Narodowy a potem podziwiać atrakcje w Centrum Nauki Kopernik,  gdzie  obejrzeliśmy również seans 3D „ Na skrzydłach marzeń” w planetarium. Podczas wieczornego spaceru podziwialiśmy również piękny budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Następnie, zajęcia językowe oraz oprowadzanie w j. angielskim  na rynku Mariensztackim i Krakowskim Przedmieściu zagwarantowała nam Pani Agata Jurkowska z warszawskiej szkoły językowej.

Drugiego dnia, po krótkich zakupach w Złotych Tarasach udaliśmy się do interaktywnego muzeum Fryderyka Chopina a następnie na Muranów, gdzie podziwialiśmy wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.  Stamtąd udaliśmy się do Łazienek Królewskich na warsztaty językowe w ciekawej, aktywnej formie, które przeprowadziła pani Anna Krzemińska-Kaczyńska, na co dzień nauczycielka geografii  w j. angielskim w międzynarodowym liceum w Krakowie.

W niedzielne przedpołudnie pożegnaliśmy stolicę podziwiając uroki miasta z  tarasu widokowego na 30 piętrze  w Pałacu Kultury i Nauki.

Podczas warsztatów uczniowie  zarówno wykonywali zadania z angielskiego każdego dnia w hostelu   jak i  wykorzystywali swoje umiejętności językowe w codziennych sytuacjach.

Wyjazd był owocny, a taka niecodzienna forma spędzania wolnego czasu, obcowania z kulturą oraz uczenia się z pewnością zainspiruje dzieci do dalszej nauki języka angielskiego.

materiał: Dorota Krzemińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)