Dziś mamy 19 października 2019, sobota, imieniny obchodzą:

21 września 2019

„Światło, kolor i ekspresja”. Uroczyste otwarcie wystawy

fot. Jolanta Otto

fot. Jolanta Otto

W związku z tegorocznymi obchodami Jubileuszu 20-lecia partnerskiej współpracy # pomiędzy Powiatem Elbe-Elster w Niemczech i Powiatem Nakielskim zaplanowanych jest m.in. wiele wspólnych projektów kulturalnych.

Jednym z nich jest wystawa prac pn. „Światło, kolor i ekspresja” – „Licht, Farbe und Expression”, która znajduje się w Finsterwalde w partnerskim Powiecie Elbe-Elster. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Sparkasse Elbe-Elster, która to przygotowała już 26 wystawę w ramach projektu Kunstallee.

Wernisaż miał miejsce 5.09.2019r. Autorami wystawianych prac są artyści zawodowi z Powiatu Nakielskiego - Marżenna Otto i Marcin Otto.

Oficjalnego otwarcia dokonał Jürgen Riecke – Prezes Zarządu  banku Sparkasse Elbe-Elster. Ponadto mowę pochwalną i krótki życiorys obu artystów przedstawił Christian Heinrich – Jaschinski – Starosta Powiatu Elbe-Elster. Marżenna Otto w imieniu własnym i syna przywitała gości i wprowadziła ich w klimat prezentowanych obrazów i rysunków.

Prace Marżenny Otto wykonane są w technice olejnej. Natomiast Marcin Otto używa przede wszystkim techniki akrylowej.

Prezentuje również rysunki piórkiem, które pokazują ludzi w fantazyjnych scenach oderwanych od rzeczywistości. Zaprezentowane prace cechuje różnorodność tematów, ale głównie dominuje inspiracja naturą, w której artyści próbują uchwycić grę świateł i kolorów.

Dodatkową niespodzianką i uzupełnieniem oficjalnego otwarcia wystawy był występ trzech uczennic ze szkoły muzycznej.

Wystawę podziwiać będzie można w budynku głównym Sparkasse Elbe-Elster w Finsterwalde aż do 20 grudnia 2019r.

Serdecznie zapraszamy!

materiał: Jolanta Otto

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 25 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)