Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2019

„Światło, kolor i ekspresja”. Uroczyste otwarcie wystawy

fot. Jolanta Otto

fot. Jolanta Otto

W związku z tegorocznymi obchodami Jubileuszu 20-lecia partnerskiej współpracy # pomiędzy Powiatem Elbe-Elster w Niemczech i Powiatem Nakielskim zaplanowanych jest m.in. wiele wspólnych projektów kulturalnych.

Jednym z nich jest wystawa prac pn. „Światło, kolor i ekspresja” – „Licht, Farbe und Expression”, która znajduje się w Finsterwalde w partnerskim Powiecie Elbe-Elster. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Sparkasse Elbe-Elster, która to przygotowała już 26 wystawę w ramach projektu Kunstallee.

Wernisaż miał miejsce 5.09.2019r. Autorami wystawianych prac są artyści zawodowi z Powiatu Nakielskiego - Marżenna Otto i Marcin Otto.

Oficjalnego otwarcia dokonał Jürgen Riecke – Prezes Zarządu  banku Sparkasse Elbe-Elster. Ponadto mowę pochwalną i krótki życiorys obu artystów przedstawił Christian Heinrich – Jaschinski – Starosta Powiatu Elbe-Elster. Marżenna Otto w imieniu własnym i syna przywitała gości i wprowadziła ich w klimat prezentowanych obrazów i rysunków.

Prace Marżenny Otto wykonane są w technice olejnej. Natomiast Marcin Otto używa przede wszystkim techniki akrylowej.

Prezentuje również rysunki piórkiem, które pokazują ludzi w fantazyjnych scenach oderwanych od rzeczywistości. Zaprezentowane prace cechuje różnorodność tematów, ale głównie dominuje inspiracja naturą, w której artyści próbują uchwycić grę świateł i kolorów.

Dodatkową niespodzianką i uzupełnieniem oficjalnego otwarcia wystawy był występ trzech uczennic ze szkoły muzycznej.

Wystawę podziwiać będzie można w budynku głównym Sparkasse Elbe-Elster w Finsterwalde aż do 20 grudnia 2019r.

Serdecznie zapraszamy!

materiał: Jolanta Otto

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 28 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)