Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 marca 2019

„Matematyka + Przyroda = Sukces”. W konkursie wzięło udział 16 zawodników

fot. mgr K. Domek, O. Leppert

fot. mgr K. Domek, O. Leppert

5.03.2019 r. o godzinie 13.00 w Ślesinie odbył się już # VIII gminny konkurs „Matematyka + Przyroda = Sukces”.

Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas piątych i siódmych reprezentujących następujące szkoły: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Nakle nad Notecią, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Występie, Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich z Punktem Przedszkolnym „Iskierki’ w Trzeciewnicy i Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślesinie.

Wszystkich zgromadzonych powitała wicedyrektor szkoły pani Halina Kurzyńska. Uczniowie w parach współzawodniczyli ze sobą w następujących konkurencjach: test matematyczno - przyrodniczy, krzyżówka matematyczno - przyrodnicza, rebusy matematyczno - przyrodnicze oraz układanie tangramów. Wszystkie rozgrywki odbywały się w kategorii klas piątych i siódmych (po raz pierwszy w tym roku). Uczestnicy podczas konkursu oprócz współzawodnictwa, dobrze się bawili i poznawali swoich rówieśników z innych szkół.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu oraz brali czynny udział w pracach Komisji Konkursowej byli to: pani K. Domek (ZSP Występ), pani K. Mikołajczak (NSP Trzeciewnica), pani M. Piekarska (ZSP nr 4 Nakło n. Notecią) i pani K. Skiba (ZSP Ślesin). Pomysłodawcami i organizatorkami całego przedsięwzięcia były nauczycielki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie: Małgorzata Biciutko i Magdalena Mistrzak uczące przedmiotów ścisłych. Zwycięzców uhonorowano grami planszowymi i dyplomami a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia..

W kategorii klas piątych najlepsi byli:
I miejsce – Natalia Frydrychowicz, Jakub Lipkowski (ZSP nr 4)
II miejsce – Urszula Kowalczyk, Bartłomiej Neilitz (ZSP nr 4)
III miejsce – Agata Bembnista, Mikołaj Karabasz (ZSP Występ)

W kategorii klas siódmych najlepsi okazali się:
I miejsce – Lena Latzka, Julia Woźna (ZSP Ślesin)
II miejsce – Wikotr Szurik, Franciszek Domański (ZSP nr 4)
III miejsce – Martyna Pruchnicka, Amelia Jassel (NSP Trzeciewnica)

Nagrody ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Nakło n. Not. oraz prywatni sponsorzy, natomiast o słodki poczęstunek zadbała Rada Rodziców naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy!

Impreza była udana, wszystkim przybyłym na konkurs uczniom i ich opiekunom bardzo dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję.

materiał: mgr M. Mistrzak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 84 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)