Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

02 października 2023

Uczniowie obchodzili nietypowe święto. Spotkanie z okazji Dnia Jabłka

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W miniony czwartek gościliśmy# u siebie w GOK Sadki klasę II B wraz z wychowawczynią - Panią Agatą Werner. Tego dnia obchodziliśmy nietypowe święto: Dzień Jabłka. Nie tylko mieliśmy okazję porozmawiać o tych owocach, ale także dzieci mogły wykonać swoje własne jabłka (w trochę innej formie).

Rozmowa na temat owoców jabłoni okazała się bardzo interesująca. Uczniowie dowiedzieli się ile gatunków jabłek istnieje, jakie mają one witaminy, a także zdementowali pogłoskę o tym, że zjedzenie pysznego owocu może zastąpić mycie zębów.

W części plastycznej dzieci wyklejały kontury kolorowymi kawałkami papieru. Następnie wycinały jabłka i przecinały je na pół. Odpowiednio doklejone drewniane patyczki dały nam efekt częściowo zjedzonego owocu.  Drugoklasiści chętnie dorysowali na patyczkach pestki. Dodatkowo każdy wykonał jeszcze jedno jabłko,  które ozdobi naszą gazetkę ścienną.

Serdecznie dziękujemy Pani Agacie za chęć współpracy,  a klasie II B mówimy do zobaczenia.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)