Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

03 marca 2024 0

Wiosenne prace w sołectwie. Zadbano o krzewy przy świetlicy

Wiosenne porządki #w Sołectwie Anieliny czas start!

(czytaj więcej)
03 marca 2024 0

"Szklany Tur" ma już 12 lat. Odmalowano salę główną świetlicy

Świetlica w Turze to miejsce spotkań okolicznych mieszkańców# oraz organizacji działających na terenie Sołectw Tur, Brzózki i Żurczyn.

(czytaj więcej)
02 marca 2024 0

Odbiór hali gimnastycznej. Nowe boisko wielofunkcyjne

28 lutego nastąpił odbiór hali gimnastycznej z kortem tenisowym#. Na miejscu obecnego kortu tenisowego powstała hala gimnastyczna o konstrukcji łukowej, w której będzie można między innymi grać w tenisa ziemnego.

(czytaj więcej)
02 marca 2024 0

Kwalifikacja wojskowa w naszym powiecie. Podział na poszczególne gminy

W dniach od 4 marca 2024 r. do 26 marca 2024 r. na terenie powiatu nakielskiego #zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, której organizatorem jest Starosta Nakielski.

(czytaj więcej)
02 marca 2024 0

Uroczyste pożegnanie komendanta. Podziękowania dla Dariusza Pezackiego

1 marca 2024 roku o godzinie 10:30 w Sali Sesyjnej# im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy rozpoczęła się LXXIV Sesja Rady Miejskiej, w której uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Okonek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski, Radni Rady Miejskiej w Mroczy, Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska – Zawieja, Skarbnik Miasta i Gminy Mroczy – Edyta Deja, Kierownicy Komórek Organizacyjnych Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy, Przedstawiciele Jednostek Organizacyjnych i Pomocniczych oraz mieszkańcy Gminy Mrocza.

(czytaj więcej)
02 marca 2024 0

Imieniny Zucha raz na cztery lata. Wyjątkowy dzień w kalendarzu

W Związku Harcerstwa Polskiego istnieje jeden szczególny dzień#, który pojawia się tylko raz na cztery lata w kalendarzu – 29 lutego. To właśnie wtedy obchodzone są Imieniny Zucha, wyjątkowe święto dedykowane najmłodszym członkom organizacji.

(czytaj więcej)
02 marca 2024 0

Spotkanie Zarządu Powiatowego PSL. Zebranie w Trzeciewnicy

W czwartek, 29 lutego 2024 r. w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym #w Trzeciewnicy odbyło się spotkanie Zarządu Powiatowego PSL w Nakle nad Notecią ze szczególnym gościem, poseł na Sejm RP Agnieszką Kłopotek. Towarzyszył jej mąż Eugeniusz, długoletni prezes wojewódzki Stronnictwa, poseł kilku kadencji, aktualny wójt gminy Warlubie. Byli też nasi przyjaciele i znajomi, którzy już za kilka dni będą oficjalnymi kandydatami TRZECIEJ DROGI w wyborach samorządowych do Rady Powiatu Nakielskiego i Rady Miejskiej w Nakle.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 19

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dlatego #też przy Tablicy Katyńskiej usytuowanej na terenie parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle oraz pod Pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu na nakielskim Rynku złożone zostały wiązanki kwiatów. Wszystko po to, by upamiętnić ten szczególny dzień.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 0

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczyste złożenie kwiatów

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, ustanowiony #trzynaście lat temu przez Sejm RP jako wyraz hołdu dla bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 12

Szereg tematów i problemów. Obrady rady miejskiej

Jedna z ostatnich sesji Rady Miejskiej w Nakle kadencji 2018-2024 odbyła się# w czwartek, 29 lutego w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 0

85 lat ukryty pod podłogą. Odnaleziono sztandar powstańców wielkopolskich

Pod koniec stycznia 2024 roku w trakcie prac remontowych #w jednym z budynków w Nakle nad Notecią odnaleziony został sztandar Towarzystwa Uczestników Powstania Wielkopolskiego 1918-19 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 0

Podsumowano pracę policjantów. Odprawa roczna w nakielskiej komendzie

Wczoraj (29.02.23) w Komendzie Powiatowej# Policji w Nakle nad Notecią Komendant kom. Jan Poźniak podsumował pracę policjantów powiatu nakielskiego w 2023 roku. W spotkaniu uczestniczyła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Małgorzata Jorka.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 2

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętajmy o Niezłomnych

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci# „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 0

Uroczysta zmiana służby. Atmosfera pełna wzruszeń i podziękowań

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej #w Nakle nad Notecią odbyła się uroczysta zmiana służby, poświęcona odejściu Naczelnika Wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego, kpt. Mieszka Błasiaka, który podjął decyzję o podjęciu nowych wyzwań w służbie w Wojskowej Ochronie Przeciwpożarowej.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

KWW Sami o Sobie. Piotr Niemczewski kandydatem na burmistrza

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, pragnę Was poinformować#, że postanowieniem nr 109/2024 Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy II z dnia 13 lutego 2024 roku przyjęto utworzenie komitetu wyborczego pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Niemczewskiego Sami o Sobie w celu zgłoszenia kandydatów na radnych w wyborach organów samorządu terytorialnego zarządzonych na 7 kwietnia 2024 roku.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Omawiono sytuację gospodarstw rolnych. Zebrała się specjalna komisja

W piątek 23 lutego 2024 r. na wniosek przewodniczącej #Elżbiety Katafiasz z dnia 19 lutego br. odbyła się specjalna Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Handlu i Usług Rady Miejskiej w Szubinie. Tematem spotkania było omówienie sytuacji gospodarstw rolnych w związku z kształtowaniem się cen produktów rolnych oraz przedstawienie informacji o stanie rozmów z przedstawicielami władz prowadzonych w ramach podjętej przez rolników akcji protestacyjnej.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

St.ogn. Tomasz Makarewicz zakończył służbę. Uroczysta zbiórka

26 lutego 2024 roku w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej# PSP w Szubinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przejścia na zaopatrzenie emerytalne st.ogn. Tomasza Makarewicza, starszego operatora sprzętu w tutejszej jednostce.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 25

Marsz Gwiaździsty na Warszawę. Nie zabrakło rolników z powiatu

We wtorek, 27 lutego tysiące rolników protestowało# w Warszawie. Domagali się oni odejścia od założeń Zielonego Ładu oraz blokady napływu produktów żywnościowych z Ukrainy. Wśród manifestujących nie zabrakło rolników z terenu naszego powiatu.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 22

Nocna prohibicja w Nakle. Czy jesteś za projektem uchwały? (sonda)

Już jutro, tj. w czwartek 29 lutego odbędzie się #sesja Rady Miejskiej w Nakle. Jednym z punktów, nad którym będą obradować radni będzie uchwała w sprawie wprowadzenia ograniczeń w godzinach nocnych sprzedaży napojów alkoholowych.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 16

W nagrodę czerwone światło. Sygnalizacja irytuje kierowców

Mieszkańcy Paterka przez wiele lat apelowali o zwiększenie bezpieczeństwa #na przejściu dla pieszych zlokalizowanym na ul. Kcyńskiej – naprzeciwko miejscowej szkoły – w postaci postawienia tam sygnalizacji świetlnej. Po długich latach starań lokalnej społeczności, wspartej m.in. przez osobę aktualnego wicestarosty nakielskiego Tomasza Miłowskiego, Zarząd Dróg Wojewódzkich w końcu spełnił oczekiwania mieszkańców. Jak się jednak okazało, nowo powstała sygnalizacja świetlna w Paterku od chwili jej włączenia nie działała w sposób należyty, na co zwracało uwagę wielu kierowców. Na czym polega problem i kiedy zostanie rozwiązany?

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 0

Narada z dyrektorami. Podziękowania za współpracę

Podczas wczorajszej narady z dyrektorami jednostek oświatowych#, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kcynia, podziękowano za wieloletnią współpracę dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecią p. Ewie Burzyńskiej. Dokonał tego pełniący funkcję Burmistrza Kcyni p. Rafał Heftowicz wraz z Kierownikiem Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury p. Rafałem Woźniakiem.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 0

Ruch Obywatelski "Sami o Sobie". Zbierano podpisy poparcia

W dniu dzisiejszym członkowie i sympatycy Ruchu Obywatelskiego #dla Nakła nad Notecią S o S zbierali podpisy poparcia na listach kandydatów zgłoszonych przez Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Niemczewskiego Sami o Sobie.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 0

Dzień Myśli Braterskiej. Wyjątkowy gest przyjaźni i szacunku

W dniu 23 lutego 2024 roku zuchy, harcerze i instruktorzy# Hufca Nakło spotkali się, aby wspólnie uczcić Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni obchodzone przez harcerzy i skautów na całym świecie. To szczególne święto, które niesie ze sobą przesłanie jedności, solidarności i braterstwa, stanowiąc fundament harcerskich wartości.

(czytaj więcej)
25 lutego 2024 0

Duże zainteresowanie zimowym rajdem. Nie zabrakło poczęstunku

Za nami pierwszy, tegoroczny, zimowy rajd Nordic Walking, zrealizowany w ramach #cyklu Sołectwa z kijkami IV. Gościliśmy w sołectwie Łankowice.

(czytaj więcej)
25 lutego 2024 0

Poprzedni burmistrz obiecał, a aktualny się tłumaczył. Zebranie sprawozdawcze

31 stycznia w świetlicy wiejskiej #w Matyldzinie odbyło się pierwsze w tym roku sołeckie zebranie sprawozdawcze na terenie gminy Mrocza, podczas którego sołtys Marek Maciejewski dokonał podsumowania swojej działalności w kończącej się już kadencji.

(czytaj więcej)
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)