Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Materiały Partnera

12 czerwca 2024 0

Wielkie Otwarcie! Grochola Prawdziwy Chleb zaprasza do lodziarni z kawiarnią

W środę, 19 czerwca 2024 roku odbędzie się wielkie otwarcie nowo powstałej lodziarni z kawiarnią w# Szubinie, przy ul. Plac Wolności 1.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

Potrzeba krajowej strategii walki z nałogiem

Przypadający ostatniego dnia maja Światowy dzień bez tytoniu co roku staje się okazją do# podjęcia dyskusji o problemie palenia tytoniu i do głębszej analizy konsekwencji, jakie powoduje nałóg. Tym razem wyzwanie wytyczenia dróg walki z papierosami podjęło się grono ekspertów zaproszonych przez Forum Zdrowia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

(czytaj więcej)

Jak porównywać oferty pożyczek gotówkowych? Porady

Czym są pożyczki gotówkowe i co możesz zrobić, aby wybrać# wariant najlepszy dla siebie? Poznaj nasze porady dotyczące porównywania pożyczek gotówkowych i dowiedz się, na które elementy musisz zwrócić szczególną uwagę.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Odchudzanie ze spalaczami tłuszczu - jak to mądrze pogodzić?

Współczesny świat skupia się coraz bardziej na zdrowym trybie życia i dbałości o sylwetkę. Jednym z# popularnych podejść do osiągnięcia wymarzonej wagi jest stosowanie spalaczy tłuszczu. Czy jednak jest to skuteczna i bezpieczna metoda? Warto bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu i dowiedzieć się, czy warto sięgać po te preparaty w drodze do osiągnięcia celu.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

E-papierosy na receptę to nie mit

Czy e-papierosy powinny być przepisywane na receptę? Z takiego założenia wychodzą Brytyjczycy, którzy# traktują wspominane urządzenia, jako jedno z narzędzi pomocy osobom uzależnionym od papierosów. Czy to właściwa droga?

(czytaj więcej)
10 maja 2024 0

Czy praca zdalna jest dla każdego?

Praca zdalna to tryb pracy, który zdobywa coraz większą popularność, zwłaszcza w# branży technologicznej, marketingowej oraz sprzedażowej. Pozostaje jednak pytanie, czy ten system jest odpowiedni dla każdego? Kiedy się sprawdzi, a dla kogo będzie sporym wyzwaniem? W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat, aby każdy mógł samodzielnie zdecydować, czy taka forma zatrudnienia będzie dla niego odpowiednia.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Checklista zadań w pracy - dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach obowiązki zawodowe wymagają dużej elastyczności i umiejętności szybkiego reagowania na# zmieniające się sytuacje. Odpowiednie zarządzanie czasem i zadaniami jest zatem kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Jednym z narzędzi, które pomaga w organizacji pracy, jest lista zadań, znana także jako checklista. Dlaczego warto stosować checklisty zadań w pracy oraz jak je prowadzić? Przekonajmy się.

(czytaj więcej)
12 marca 2024 0

Jak wytrwać w noworocznym postanowieniu i rzucić lub ograniczyć palenie?

Czas zimowych podróży może się okazać się nieoczekiwanym sprzymierzeńcem.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Jak negocjować awans w IT?

Awans zawodowy w branży IT nie jest niczym zaskakującym. Uzdolnieni programiści czy osoby o# kompetencjach managerskich szybko pną się po kolejnych stopniach zawodowej kariery. Chcesz walczyć o awans i nie wiesz, jak negocjować z pracodawcą warunki zatrudnienia? Oto kilka sprawdzonych strategii.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Dofinansowanie do in vitro w Gdańsku wsparciem dla rodzin marzących o potomstwie

W przypadku bezskutecznych prób zajścia w ciążę, wiele par w wieku rozrodczym, staje przed# poważną decyzją dotyczącą skorzystania z metody zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Niejednokrotnie brak wystarczających środków finansowych stanowi główną przeszkodę uniemożliwiającą jej podjęcie. W takich sytuacjach pomocne mogą okazać się programy dofinansowania do leczenia za pomocą in vitro, które wprowadzono w określonych miastach, gminach i województwach. Klinika Bocian w Gdańsku jest jednym z realizatorów takich programów.

(czytaj więcej)
13 lutego 2024 0

Czy kolejne zastosowanie suszu z czerwonokrzewu pomoże zredukować szkody związane z paleniem?

Nowy rok i związane z nim postanowienia to dobry pretekst, by pomyśleć o# sobie i o zgubnych skutkach obecności w naszym życiu nałogu palenia,. tym bardziej, że technologia oferuje dotychczasowym palaczom już całkiem spory wybór nikotynowych alternatyw. O niektórych naukowcy mówią nawet jako o narzędziach pomocnych w rozstaniu się z „dymkiem”.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2024 0

Jak skutecznie radzić sobie z przeziębieniem?

Zmiany pogody, kontakty z innymi osobami, a czasem po prostu pech – i oto jesteśmy z# przeziębieniem, zmagając się z kichaniem, kaszlem, gorączką i uczuciem osłabienia. W naszym życiu stanowi to niemal rutynę, ale czy istnieje sposób, by skrócić czas trwania infekcji i złagodzić objawy? Z bezsilności często zadajemy sobie pytanie „Jak radzić sobie z przeziębieniem?”. W tym artykule dzielimy się sprawdzonymi metodami, które mogą pomóc przetrwać te kilka niewygodnych dni.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2024 0

Jak stworzyć firmę IT, która będzie atrakcyjna dla pracownika?

Rynek usług IT stale się rozrasta. Każdego roku w# Polsce i na świecie powstają też nowe start-up`y i spółki, ukierunkowane zarówno na zysk, jak i na rozwój kadry pracowniczej. Nie ulega wątpliwości, że największy potencjał w branży informatycznej mają firmy, mające w zespołach wybitnych programistów i specjalistów ds. zarządzania projektami. Jak stworzyć odpowiednie środowisko pracy w IT i jak zachęcić pracowników do współpracy? Oto kilka inspiracji.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2024 0

Co zrobić z odpadami po remoncie? Wywóz gruzu i nie tylko

Planowanie prac remontowych to nie tylko zabezpieczenie materiałów budowlanych i ułożenie# szczegółowego harmonogramu poszczególnych etapów działań. Każda osoba przygotowująca się do tego typu realizacji, powinna także zadbać o śmieci generowane zarówno w trakcie budowy, jak i po zakończeniu. Właściciel nieruchomości musi zadbać o prywatny odbiór odpadów. Istnieje kilka rozwiązań na wywóz gruzu oraz innych pozostałości po remoncie. Odbiór odpadów z posesji zgodnie z przepisami prawa, pozwala uniknąć kary za niewłaściwe obchodzenie się z nimi, ale także poddać je recyklingowi. Jedną z najskuteczniejszych technik na wywóz śmieci budowlanych stanowi wynajem kontenerów. Jak pozbyć się papy, gruzu czy opakowań po farbach? Na czym polega wynajem i dostawa kontenera?

(czytaj więcej)
03 stycznia 2024 0

Ostatni sezon w karierze Rafaela Nadala?

Po blisko rocznej przerwie do gry powraca Rafael Nadal. Hiszpański tenisista w swoich mediach społecznościowych poinformował, że# wystąpi podczas imprez w Australii. Celem będzie oczywiście znakomity występ podczas nadchodzącego Australian Open, który w 2022 roku zakończył się zwycięstwem tego gracza. Czy Rafael Nadal będzie w stanie zmniejszyć dystans do aktualnego lidera w klasyfikacji wygranych Wielkich Szlemów?

(czytaj więcej)
29 grudnia 2023 0

Sprawdź, jak wytrwać w noworocznym postanowieniu i rzucić lub ograniczyć palenie

Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych należy z pewnością rzucanie #i ograniczanie palenia. Wiele osób niestety nie daje rady porzucić zgubnego nałogu z dnia na dzień i po krótkim okresie tytoniowej abstynencji przekłada swoje „żelazne” postanowienie o kolejny rok.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2023 0

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach

Jesień w pełni, większość dnia spędzamy więc w domu i coraz częściej zwracamy uwagę na# porządek i miłe zapachy w naszym najbliższym otoczeniu. Kupujemy zapachowe świece, odświeżacze do ubrań, czy tzw. perełki zapachowe. Ale wrogiem może okazać się tytoń. W trzeci czwartek listopada przypada światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (w tym roku jest to 16 listopada), zatem warto pochylić się nie tylko nad estetycznymi, ale przede wszystkim nad zdrowotnymi skutkami jego obecności w naszym życiu. Tym bardziej, że technologia oferuje dotychczasowym palaczom już całkiem spory wachlarz nikotynowych alternatyw, a o niektórych wprost mówi się także jako o narzędziach pomocnych w rozstaniu się z tym nałogiem.

(czytaj więcej)
19 grudnia 2023 0

Są jeszcze wolne mieszkania z preferencyjnym czynszem w Mroczy

Urząd Miasta i Gminy Mrocza prowadzi nabór na# listę najemców lokali mieszkalnych w samorządowo-rządowym programie Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2023 0

Czy język angielski jest niezbędny w pracy programisty?

Programista w swojej pracy używa wielu różnych języków programowania, jednak na tym stanowisku równie ważny jest# język angielski. Na portalach z ogłoszeniami o pracę, sporo ofert napisanych jest właśnie po angielsku i również w tym języku przeprowadza się rozmowę kwalifikacyjną. Sprawdźmy, dlaczego język angielski jest niezbędny w pracy programisty.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Kolejne badania potwierdzają: e-papieros mniej szkodliwa alternatywą dla wyrobów tytoniowych

We współczesnej dyskusji nad zmniejszeniem szkodliwego wpływu# papierosów na zdrowie specjaliści wskazują, że e-papierosy stanowią mniej szkodliwą alternatywę dla palaczy.

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

W jaki sposób automatyzacja wpływa na rynek pracy?

Automatyzacja jest procesem, który usprawnia pracę człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie# szybciej i bardziej efektywnie wykonywać różne, bieżące zadania. Sztuczna inteligencja i zaawansowane technologie IT wywierają coraz większy wpływ na rynek pracy. W jaki sposób oddziałują one na poszczególne branże? Poszukajmy odpowiedzi.

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

KGHM działa ze szczególną dbałością o ochronę środowiska

KGHM Polska Miedź S.A. jest innowatorem, wdrażającym przyjazne otoczeniu technologie i# rozwiązania biznesowe. Przestrzega międzynarodowych norm środowiskowych oraz współpracuje z władzami na rzecz podnoszenia standardów mających na celu jeszcze lepszą ochronę zdrowia mieszkańców i zasobów naturalnych w Zagłębiu Miedziowym. Ponadto, zgodnie z założeniami społecznej odpowiedzialności biznesu, KGHM dba o bezpieczne warunki pracy i utrzymanie pełnej sprawności technicznej posiadanej infrastruktury. Odpowiedzialność za otoczenie jest wpisana w strategię KGHM.

(czytaj więcej)
30 października 2023 0

Zobacz jesienną odsłonę Parków Narodowych współpracujących z PGE

PGE współpracuje z parkami narodowymi od 2020 roku. Działania realizowane są w# ramach autorskiego programu środowiskowego „Energia rytmu natury”. Wśród parków wspieranych przez PGE są: Biebrzański PN, Świętokrzyski PN, Roztoczański PN, Kampinoski PN, Słowiński PN, Wigierski PN, Magurski PN, Bieszczadzki PN oraz Narwiański PN.

(czytaj więcej)
17 października 2023 0

Jak stworzyć zgrany zespół?

Wykonanie różnych projektów w branży IT często wymaga ścisłej pracy zespołowej. Odpowiedni dobór członków teamu jest niezbędny, aby# współpraca przebiegała bezproblemowo, atmosfera była przyjazna, a projekt finalnie zadowolił klienta. Co zatem należy zrobić, by stworzyć zgrany zespół? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Zaplanowane działania Straży Miejskiej w Nakle. Akcja "Bezpieczne wakacje"

Nad spędzaniem wolnego czasu w okresie letniego# wypoczynku przez dzieci i te mniejsze oraz również te nieco starsze po raz kolejny zadba w gminie Nakło nad Notecią Straż Miejska.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Ma skłonić do refleksji

21 czerwca 2024 r. rusza szósta edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa# ruchu drogowego. Publikowana przez Policję mapa "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024 " od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)