Dziś mamy 20 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

10 lipca 2024 0

Rekreacyjny element wycieczki. Młodzież zwiedzała Stadion Narodowy

Zwiedzanie Stadionu Narodowego w dniu# 14 czerwca 2024 r. było rekreacyjnym elementem wycieczki w ramach projektu „Warszawa dwóch powstań” do stolicy, w której udział wzięli uczniowie nakielskiej Czwórki i Żeglugi

(czytaj więcej)
09 lipca 2024 0

Wycieczka do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Willę Żabińskich

Mimo, że kanikuła trwa w najlepsze, pragnę wrócić wspomnieniami do miejsca# niezwykłego na mapie Warszawy, które dnia 14 czerwca br. odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią, w ramach projektu „Warszawa dwóch powstań”, który realizowany jest od połowy kwietnia 2023 roku w nakielskiej Żegludze.

(czytaj więcej)
04 lipca 2024 0

Prace budowlano-konserwatorskie. Wakacyjny remont w liceum

Rozpoczęto remont kolejnej części korytarza #w ramach zadania pn. "Prace budowlano-konserwatorskie części korytarza pierwszego piętra I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią".

(czytaj więcej)
04 lipca 2024 7

Egzamin Ósmoklasisty. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki

W środę, 3 lipca ogłoszone został wyniki egzaminu# ósmoklasisty, który uczniowie pisali w terminie 14-16 maja.

(czytaj więcej)
04 lipca 2024 19

Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminu. Najlepiej napisali uczniowie z "Dwójki"

Znane są już wyniki tegorocznego egzaminu #ósmoklasisty. Jak poradzili sobie uczniowie ze szkół szubińskiej gminy?

(czytaj więcej)
03 lipca 2024 24

Wyniki majowych egzaminów. Najgorzej wypadła matematyka

Znamy już wyniki tegorocznego egzaminu #ósmoklasisty. Jak poradzili sobie uczniowie z kcyńskiej gminy?

(czytaj więcej)
03 lipca 2024 9

Wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie uczniowie z gminy Nakło?

Dzisiaj rano Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki #egzaminu ósmoklasistów. Jak wypadli uczniowie ze szkół nakielskiej gminy?

(czytaj więcej)
01 lipca 2024 0

Program "Aktywna Tablica". 14 tys. dotacji dla SP Dziewierzewo

Gmina Kcynia jest beneficjentem projektu# z Rządowego Programu Aktywna Tablica na lata 2020-2024, w ramach którego Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie otrzyma środki na zakupu nowoczesnego sprzętu komputerowego do szkoły.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2024 0

Nowa sala terapeutyczna. Uroczyste otwarcie

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem radosną nowiną#. Pod koniec roku szkolnego miało miejsce oficjalne otwarcie nowej sali terapeutycznej w naszej szkole.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2024 0

Kolejna wycieczka do stolicy. Realizacja projektu "Warszawa dwóch powstań”

14 czerwca br. odbyła się kolejna wycieczka #do stolicy w ramach projektu „Warszawa dwóch powstań”, który realizowany jest od połowy kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. Tym razem do uczniów nakielskiej Żeglugi dołączyli uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2024 0

Czas podsumowań i podziękowań. Uroczyste zakończenie roku szkolnego

20 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego #oddziału przedszkolnego. Nasze mądre sowy oraz dzielne zajączki wraz z paniami Agatą Zwierzchowską Pilarczyk i Magdaleną Sobiecką przygotowały zaskakujący program, uświetniony taneczną solówką Hani z grupy Sów. Po części artystycznej zostały wręczone dyplomy, kwiaty, podziękowania! Był również czas na wspólną chwilę przy kawie i poczęstunku.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2024 0

Odświętnie i uroczyście. Zakończono mijający rok szkolny

21 czerwca w murach Zespołu Szkół #Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu odświętnie i uroczyście zakończono mijający rok szkolny.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2024 0

Akademia zakończenia roku szkolnego. Pożegnanie absolwentów

21 czerwca 2024r. w Szkole Podstawowej #im. Polskich Olimpijczyków w Turze odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2024 0

Sukces w konkursie "Kangur". Konrad Mrotek uzyskał wysoki wynik

Po raz kolejny, uczeń Szkoły Podstawowej #im. Jana Czochralskiego w Kcyni, Konrad Mrotek uzyskał bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny (Kangur 2024).

(czytaj więcej)
25 czerwca 2024 0

Uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wręczono świadectwa

W piątek, 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie #roku szkolnego 2023/2024.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2024 0

"Dzień Sukcesu". Podsumowano osiągnięcia uczniów

„Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść #po schodach.” Wiedzą o tym wszyscy, którzy starali się po sukces sięgnąć. Na pewno sukces bardzo cieszy, ale na uznanie zasługuje każdy wysiłek, choćby nie był zwieńczony nagrodą.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2024 0

Zwiedzanie miasta z grą miejską. Czas pełen doświadczeń

Uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej #im. Jana Czochralskiego w Kcyni pod opieka p. P. Chojeckiej, p. W. Staszak, p. B. Piatkowskiej oraz p. Joanny Zimnej wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2024 0

Edukacyjne wydarzenie. Podsumowali wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody

19 czerwca edukacyjnym wydarzeniem prowadzonym #przez Fundację Większe Mniejsze w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Paterku podsumowaliśmy wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody i biologii w kończącym się roku szkolnym.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2024 0

Rok pełen pracy i osiągnięć. Uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody

21 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste #zakończenie roku szkolnego 2023/2024. W uroczystości szkolnej wzięli udział uczniowie, rodzice, dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym oraz władze lokalne: p. Natalia Rymaszewska – sołtys, p. Mateusz Rymaszewski – prezes Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie, radny Rady Miasta i Gminy Mrocza – p. Krzysztof Wojciech Rotkiewicz, p. Alicja Babiarz-Synakiewicz – dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty oraz zaproszeni goście: p. Marzena Nowak-Olechnicka i p. Klaudia Miniszewska-Konkiewicz z PCPRu w Nakle nad Notecią oraz ks. wikariusz Dominik Krawczak.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2024 0

Dzień Ekonoma. Uczniowie wzięli udział w turnieju

Kilka tygodni temu uczniowie klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni wzięli udział w Dniu Ekonoma.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2024 0

Realizacja zadań projektowych. Uczniowie tworzyli perfumy

Ostatnie dni roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym# w Szubinie upłynęły na realizacji zadań projektowych.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2024 0

Konkurs pierwszej pomocy. Drużyna z Królikowa na I miejscu

Wspaniale wypadła drużyna Szkoły Podstawowej #w Królikowie podczas X Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, który odbywał się w obiektach SP w Kcyni. Nasza mistrzowska drużyna w składzie: Milena Kozłowska, Maria Cichońska oraz Artur Jurek nie dała żadnych szans rywalom i zdobyła pierwsze miejsce w konkursie.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2024 0

Nauka z użyciem mikroskopów. Sprzęt zakupiony w ramach projektu

Uczniowie klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej #im. Jana Czochralskiego w Kcyni wraz z wychowawcą p. P. Chojecką ostatni blok zajęć przyrodniczych podsumowali nauką praktyczną z użyciem mikroskopów.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2024 0

Wyjątkowe warsztaty. Zajęcia dla uczniów w teatrze kameralnym

Uczucia w tańcu, emocje w teatrze.# 10 czerwca uczniowie klasy Vb ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni pod opieka p. Anny Lewandowskiej oraz p. Hanny Nowak wybrali się do teatru kameralnego na wyjątkowe warsztaty.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2024 0

Nagrodzeni za wybitne osiągnięcia. Praca uczniów doceniona

Dyrektor szkoły oraz Rada Rodziców nagrodziła uczniów #za wybitne osiągnięcia pięknymi nagrodami: uczennicę klasy VIII a Igę Palczewską Laureatkę Wojewódzkiego Konkursu o Powstaniu Warszawskim, Idalię Lipińską Laureatkę Wojewódzkiego Konkursu Genealogicznego, Ziemowita Nowaka za bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

(czytaj więcej)
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)