Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Na sygnale

03 marca 2024 1

Poranna interwencja. Strażacy działali na drodze powiatowej

W sobotę, 2 marca strażacy interweniowali# na jednej dróg powiatowych w gminie Nakło.

(czytaj więcej)
03 marca 2024 0
Wiadomości z regionu

Pożar podczas prac polowych. Ciągnik rolniczy w ogniu

W miniony czwartek w jednym z gospodarstw rolnych #na terenie gminy Łabiszyn doszło do pożaru ciągnika.

(czytaj więcej)
02 marca 2024 0
Wiadomości z regionu

Mężczyzna przygnieciony przez siewnik. 42-latek poniósł śmierć na miejscu

W sobotę, 2 marca w godzinach popołudniowych w jednym z gospodarstw# rolnych w Olesznie gm. Gołańcz doszło do tragedii. 42-latek został przygnieciony przez siewnik. Nie udało się uratować życia mężczyzny.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 12
Wiadomości z regionu

Wyrwał torbę z zakupami i uderzył w twarz. Sprawca rozboju zatrzymany

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji# Bydgoszcz-Szwederowo zatrzymali 22-latka, który odpowie za rozbój. Mężczyzna, przed jednym ze sklepów na bydgoskich Wyżynach, ukradł pokrzywdzonemu zakupy i uderzył go w twarz. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 4
Wiadomości z regionu

Papierosy z białoruskimi znakami akcyzy. Wpadka podczas kontroli drogowej

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja# Skarbowa (KAS) zatrzymała 210 tys. sztuk nielegalnych papierosów podczas kontroli samochodu osobowego w okolicach Radziejowa. Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 280 tys. zł.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 0

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Prośba o pomoc w identyfikacji (film)

Policjanci z Komisariatu #Policji Bydgoszcz - Śródmieście zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 1
Wiadomości z regionu

Włamywacze zatrzymani. Mężczyźni okradali działkowiczów

Działania #wągrowieckiej Policji i doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych sprawców włamań, do jakich dochodziło na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Nad Nielbą" w Wągrowcu.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 3
Wiadomości z regionu

Przekroczył prędkość o 86 km/h. Podwójny mandat dla kierowcy citroena

Słoneczne dni i suche nawierzchnie dróg, z jakimi kierowcy #mieli do czynienia w ub. weekend poprawiły komfort podróżowania. Dobre warunki drogowe nie powinny jednak iść w parze z łamaniem przepisów. Skutki takiego zachowania bywają bardzo dotkliwe.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 0

Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym. Sprawna akcja gaśnicza

W środę, 28 lutego w godzinach popołudniowych w jednym z budynków #mieszkalnych w Nakle doszło do pożaru kotłowni.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 0
Wiadomości z regionu

Mężczyzna zachowywał się "dziwnie". Okazało się, że jego życie jest zagrożone

Policjanci #z bydgoskiego Śródmieścia pomogli mężczyźnie, który siedział w samochodzie i dziwnie się zachowywał. Początkowo był on agresywny i próbował odjechać z miejsca. Jak się okazało, 41-latek chorował na cukrzycę. Dzięki mundurowym, w porę otrzymał potrzebną mu pomoc i trafił pod opiekę medyków.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 0

Zatrzymany 31-letni mieszkaniec Kołaczkowa. Zabójstwo finałem libacji?

Do zbrodni miało dojść pod koniec ubiegłego tygodnia w miejscowości #Szkocja przy ul. Słonecznej. Życie stracił 67-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Podejrzany w tej sprawie o zabójstwo został aresztowany.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 25

Śmierć na torach. Nie żyje młody mężczyzna (ustalenia policji)

We wtorek, 27 lutego późnym wieczorem młody mężczyzna wtargnął #pod nadjeżdżający pociąg. Poniósł śmierć na miejscu.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 8
Wiadomości z regionu

Mężczyzna podjął dramatyczną decyzję. Reanimacja uratowała mu życie

Policjanci z# Sępólna Krajeńskiego otrzymali informację o mężczyźnie, który podjął dramatyczną decyzję chcąc odebrać sobie życie. Zdecydowana reakcja funkcjonariuszy oraz szybko podjęte czynności reanimacyjne wspólnie z rodziną 27-latka pozwoliły na nie dopuszczenie do tragedii. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 4

Policjanci poszukują 15-latka. Zaginął Patryk Zbigniew Felchner

Policjanci z komisariatu #na bydgoskim Błoniu prowadzą poszukiwania 15-latka, który wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących przyczynić się do odnalezienia dziecka.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 5

Miał do odbycia karę za niealimentację. Poszukiwany 59-latek zatrzymany

Sadkowscy patrolowcy zatrzymali 59-latka poszukiwanego #do odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany dziś trafił do więziennej celi, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 0

Działania pn. "Trzeźwy kierujący". Akcja od wczesnych godzin rannych

Wczoraj na drogach powiatu nakielskiego policja kontrolowała trzeźwość# kierowców. Działania pn.: „Trzeźwy kierujący” prowadzone były w godzinach rannych i popołudniowych. Mundurowi sprawdzili łącznie 910 kierowców.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 4
Wiadomości z regionu

Kierował pod wpływem MDMA. 20-latek stracił prawo jazdy

Każdego dnia #bydgoscy policjanci zatrzymują osoby łamiące prawo. Wśród nich są również te, które mają związek z narkotykami. Niejednokrotnie jest tak, że kierują pojazdem pod ich wpływem lub są one poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Nie inaczej było minionej doby.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 0
Wiadomości z regionu

69-latka wpadła do studni. Kobiety nie udało się uratować

W poniedziałek 26 lutego br., po godzinie 9 Stanowisko Kierowania #Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Szynwałd na jednej z posesji kobieta wpadła do studni z wodą.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 17
Wiadomości z regionu

Kukurydza na torach. Zboże wysypano z 8 wagonów

Nieznani sprawcy wysypali tony kukurydzy z wagonów stojących #na bocznicy kolejowej w Kotomierzu (gmina Dobrcz). Prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 2
Wiadomości z regionu

Skarpety i bokserki podrobionych firm. 20-latek usłyszał zarzuty

Policjanci Wydziału Kryminalnego# z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny zatrzymali mężczyznę, który na terenie targowiska przy ulicy Glinki w Bydgoszczy sprzedawał odzież renomowanych firm z podrobionymi znakami towarowymi. 20-latek usłyszał łącznie 14 zarzutów.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 0

Sprawdzono 67 aut ciężarowych. Policyjne działania "Truck & Bus"

Wczoraj na drogach powiatu nakielskiego policjanci #referatu ruchu drogowego prowadzili działania „Truck & Bus”, podczas których szczególnie kontrolowane było przestrzeganie przepisów przez kierowców aut ciężarowych. Sprawdzono 67 pojazdów.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 1
Wiadomości z regionu

W jednym dniu dokonał dwóch rozbojów. Sprawca zatrzymany

Policjanci Wydziału Kryminalnego #Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego, który w jednym dniu dokonał dwóch rozbojów. Mężczyzna najpierw napadł na sklep w Nowej Wsi Wielkiej, po czym godzinę później, powtórzył swój czyn w jednej z miejscowości niedaleko Złotnik Kujawskich (pow. inowrocławski). Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 41

Podejrzany o pedofilię zatrzymany. "Wyjątkowo obrzydliwy i wyrachowany"

Łowcy Pedofili z Fundacji ECPU Polska namierzyli 43-letniego mieszkańca naszego powiatu. #Mężczyzna odpowie za czyny o charakterze pedofilskim. - Wyjątkowo obrzydliwy i wyrachowany - mówią o zatrzymanym członkowie Fundacji.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 3

Zderzenie auta osobowego z lawetą. Utrudnienia na drodze (aktualizacja)

W poniedziałek, 26 lutego na drodze wojewódzkiej #w Starym Jarużynie samochód osobowy zderzył się z lawetą.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 3

Woda zalała piwnicę w sklepie. Z pomocą przyszli strażacy

W sobotę, 24 lutego strażacy interweniowali #w Teresinie. W miejscowym sklepie woda zalała piwnicę.

(czytaj więcej)
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)