Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

Konkursy

03 grudnia 2023 0

Czarnina z królika, makowiec i flaczki z lina. Co jeszcze urzekło jury?

W piątek, 1 grudnia w murach Gminnego Centrum# Kultury i Biblioteki w Kcyni odbył się konkurs Smaki Krajny i Pałuk zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk".

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 0

Wokaliści SzDK z kolejnym sukcesem. Wyśpiewali wysokie lokaty

26 listopada 2023r. w Młodzieżowym Domu Kultury# nr 2 w Bydgoszczy odbył się XI Wojewódzki Konkurs Piosenki Zmarłych Artystów Estrady Polskiej.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

"Gęś w kosmosie". Wyniki konkursu plastycznego

Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny "Gęś w kosmosie", zorganizowanym przez #samorząd województwa w ramach akcji ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”. Jury oceniło kilkaset prac, które nadesłano z całego regionu. Poniżej publikujemy listę laureatów i wyróżnionych. Wszystkim wymienionym osobom gratulujemy i zapraszamy 12 grudnia do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na uroczyste wręczenie nagród.

(czytaj więcej)
24 listopada 2023 0

Finał Wojewódzki Turnieju Słowa. Sukces recytatorów z powiatu

Wspaniałe wieści napływają do nas. Dzisiaj w #Kujawsko – Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się finał Wojewódzkiego Turnieju Słowa „Dzieci mają głos”.

(czytaj więcej)
22 listopada 2023 0

"Drugie życie plastikowej butelki". Uroczyste wręczenie nagród

Wręczono nagrody laureatom i osobom wyróżnionym w #gminnym konkursie plastycznym pt. "Drugie życie plastikowej butelki". Były to różnego rodzaju gry oraz książeczki ekologiczne.

(czytaj więcej)
22 listopada 2023 0

Konkurs "Smaki Krajny i Pałuk". Zostało kilka dni na złożenie zgłoszeń

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza do# udziału w XIX Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”.

(czytaj więcej)
22 listopada 2023 0

Reprezentantka diecezji na koncercie w Warszawie. "Śpiewam mojej Ojczyźnie"

Julia Łukaszewicz reprezentowała diecezję bydgoską podczas koncertu# "Śpiewam mojej Ojczyźnie" w Warszawie. 12 listopada w sali koncertowej Zamku Królewskiego #w Warszawie odbył się VIII Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej "Śpiewam mojej Ojczyźnie", który został zorganizowany przez Akcję Katolicką w Polsce.

(czytaj więcej)
21 listopada 2023 0

Konkurs "Chrońmy powietrze wokół nas". Uroczyste wręczenie nagród

W dniu 20 listopada 2023 r. o godz. 14.00 w Sali# im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom oraz wyróżnionym w konkursie „Chrońmy powietrze wokół nas”. Nagrody wręczała Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska – Zawieja oraz Kierownik Referatu Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska - Waldemar Chudzik.

(czytaj więcej)
20 listopada 2023 0

Konkurs dla rodzin. Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe zostaną nagrodzone

Szubiński Dom Kultury ma przyjemność ogłosić konkurs #dla rodzin o tematyce świątecznej. W tym roku tematem przewodnim są szopki bożonarodzeniowe.

(czytaj więcej)
18 listopada 2023 1

Poznajmy laureatów konkursu. Kto będzie reprezentował powiat?

18 listopada w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej #w Nakle odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

(czytaj więcej)
17 listopada 2023 0

Konkurs plastyczny. Pokaż, jak powinna wyglądać wymarzona biblioteka

Narysuj, namaluj, wyklej i pokaż nam jak powinna wyglądać #wymarzona biblioteka. Kto wie... Może Twój pomysł pomoże nam w urządzeniu nowo wybudowanej książnicy.

(czytaj więcej)
17 listopada 2023 0

Konkurs Wiedzy Patriotycznej. "Roman Dmowski – Idea Wszechpolska"

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału# w XII Konkursie Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim. Głównym założeniem inicjatywy jest krzewienie patriotyzmu wśród młodzieży, popularyzowanie historii Polski, a także przybliżenie dorobku intelektualnego jednego z „Ojców Niepodległości”. Zgłoszenia można przesyłać do 2 lutego 2024 r. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

Konkurs "Dzieci mają głos". Niebywałe umiejętności uczestników

14 listopada 2023 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury# i Rekreacji w Mroczy odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - VIII, który stanowił jednocześnie eliminacje do Finału Konkursu - Turniej Słowa „Dzieci mają głos” 2023.

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

Konkurs "Świetlice wiejskie - co tu się dzieje". KGW Dziewierzewo laureatem

II miejsce w konkursie Marszałka Województwa# Piotr Całbeckiego "Świetlice wiejskie - co tu się dzieje" dla KGW Dziewierzewo!

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

Podsumowanie konkursu "Barwy Jesieni". Komisja miała nie lada wyzwanie

Dnia 15 listopada w sali przy kcyńskiej OSP odbyło się #rozstrzygnięcie 14. Edycji gminnego konkursu pt. "Barwy Jesieni" organizowanego przez Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej.

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

Rozstrzygnięto konkursy ekologiczne. Kto znalazł się w gronie laureatów?

Poniżej prezentujemy wyniki konkursów #ekologicznych ogłoszonych przez Urząd Miejski w związku z Dniem Czystego Powietrza.

(czytaj więcej)
15 listopada 2023 0

"Chrońmy powietrze wokół nas". Wyłoniono laureatów konkursu

Z przyjemnością informujemy, że konkurs #„Chrońmy powietrze wokół nas” został rozstrzygnięty!

(czytaj więcej)
12 listopada 2023 0

Konkurs "Moja opowieść wigilijna". Zostały 2 tygodnie na złożenie prac

Kto jeszcze nie napisał opowieści wigilijnej lub jeszcze #nie rozpoczął tworzenia pracy plastycznej, to już ostatni dzwonek, zostały dwa tygodnie, aby dostarczyć swoje dzieła do Nakielskiego Ośrodka Kultury, który jest organizatorem Konkursu Plastyczno – Literackiego zatytułowanego „Moja opowieść wigilijna.”

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

"Smaki Krajny i Pałuk". IX Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza do udziału# w XIX Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”.

(czytaj więcej)
09 listopada 2023 1

"Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina". Zawalcz o atrakcyjne nagrody

Jak co roku w ramach akcji "Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” zachęcamy mieszkańców #regionu do rodzinnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości. Relację z tego wydarzenia warto przysłać na nasz doroczny konkurs i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. Na zgłoszenia czekamy do 22 listopada.

(czytaj więcej)
09 listopada 2023 0

Wyróżniono młodych artystów. Wyniki konkursu plastycznego

8 listopada odbyły się obrady komisji konkursowej w ramach# Turnieju Słowa „Dzieci mają głos”, którego organizatorem jest Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
08 listopada 2023 0

Turniej Słowa "Dzieci mają głos". Laureaci eliminacji powiatowych

8 listopada w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje# powiatowe Turnieju Słowa 'Dzieci mają głos”, którego organizatorem jest Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
07 listopada 2023 0

Konkurs "Gęś w kosmosie". Uczestnicy mogą puścić wodze fantazji

Jak co roku w ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” organizujemy konkursy# z nagrodami. Dzieci i młodzież zapraszamy do uruchomienia wyobraźni i kreatywności – i udziału w konkursie plastycznym "Gęś w kosmosie". Na prace czekamy do piątku, 10 listopada. Ogłosiliśmy też konkurs na relacje z rodzinnego celebrowania dnia 11 listopada przy gęsinie.

(czytaj więcej)
06 listopada 2023 0

"Zapobiegajmy pożarom". Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego

Drodzy Uczestnicy i Uczestniczki! Mamy ogromną przyjemność ogłosić wyniki konkursu #plastycznego "Zapobiegajmy pożarom".

(czytaj więcej)
05 listopada 2023 1

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. „Zioła dla zdrowia”

30 września ruszył nabór zgłoszeń do udziału w Konkursie# zielarskim promującym wiedzę z zakresu zielarstwa i ziołolecznictwa na obszarach wiejskich.

(czytaj więcej)
04 listopada 2023 0

Gminne eliminacje pożarniczego turnieju. Poznajmy triumfatorów!

4 listopada w świetlicy wiejskiej w Wielu przeprowadzono gminne eliminacje# Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Kto okazał się najlepszy w gminie Mrocza?

(czytaj więcej)
03 listopada 2023 0

"Moja bożonarodzeniowa szopka". Zaproszenie do udziału w konkursie

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zaprasza# dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny z Powiatu Nakielskiego do udziału w konkursie plastycznym "Moja bożonarodzeniowa szopka".

(czytaj więcej)
02 listopada 2023 0

Rozstrzygnięto konkurs "Zdrowie na talerzu". Wpłynęło ponad 80 prac

Referat Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury rozstrzygnął #ogłoszony w październiku, gminny konkurs plastyczny „Zdrowie na talerzu” skierowany do uczniów klas 1 – 3 szkół podstawowych z terenu gminy Kcynia, połączony ze światowym dniem walki z otyłością.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)