Dziś mamy 20 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

Konkursy

19 lipca 2024 0

"Wieś nam w duszy gra”. Konkurs adresowany do KGW

ARiMR zaprasza do udziału w konkursie pt. „Wieś nam w duszy gra”.

(czytaj więcej)
17 lipca 2024 0

Odłowiono suczkę. Potrzebne informacje dotyczące właściciela

Straż Gminna w Sadkach prosi o informacje dotyczące# suczki, która została odłowiona w m. Radzicz w dniu 17 lipca 2024 r.

(czytaj więcej)
17 lipca 2024 3

W puli nagród 10 tys. złotych. Konkurs na "Pomysłowy witacz dożynkowy"

Przygotowujemy się do obchodów wojewódzkiego Święta Plonów.# Tradycyjnie też zapraszamy sołectwa do udziału w kolejnej edycji konkursu „Pomysłowy witacz dożynkowy”. W puli nagród 10 tysięcy złotych. Na zgłoszenia czekamy do 26 września.

(czytaj więcej)
15 lipca 2024 0

"Wakacyjna krzyżówka z nakielską Policją". Konkurs dla dzieci

Policjanci zachęcają dzieci mieszkające na terenie powiatu nakielskiego# do udziału w konkursie pn.: „Wakacyjna krzyżówka z nakielską Policją”. Na zwycięzców czekają nagrody.

(czytaj więcej)
04 lipca 2024 0

Ptasie kadry. Druga edycja konkursu "Wakacje z naturą"

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zaprasza do# udziału w drugiej edycji konkursu „Wakacje z naturą”. Tegorocznym tematem przewodnim są ptaki dziko żyjące w Polsce. Zgłoszenia można przesyłać do 25 sierpnia 2024 roku.

(czytaj więcej)
02 lipca 2024 0

Innowacyjne rozwiązania. Kolejna edycja konkursu GDDKiA

Połączenie pomysłowości #studentów i wiedzy akademickiej, a następnie przełożenie tego na grunt praktyki – to sposób na wdrożenie nowych technologii w drogownictwie. Potrzebne są nowe rozwiązania, które pozwolą m.in. zwiększyć bezpieczeństwo na drogach czy zmniejszyć koszty budowy. Chcąc wykorzystać potencjał polskich uczelni technicznych, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad ogłasza IV edycję Konkursu „Innowacje w drogownictwie”.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2024 1

IV edycja Konkursu Prezesa ZUS. Prace można nadsyłać do 30 września

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do# wzięcia udziału w IV edycji Konkursu Prezesa ZUS na najlepszą pracę licencjacką, magisterską oraz doktorską z zakresu ubezpieczeń społecznych. Termin zgłaszania prac do 30 września.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2024 1

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wręczenie nagród

Wojewódzki konkurs plastyczny „Bezpieczne lato oczami dziecka” zorganizowany# przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy cieszył się ogromnym zainteresowaniem! Zaadresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Wpłynęło łącznie ponad 600 prac z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 0

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Wszystkie prace były bardzo oryginalne

W Komendzie Powiatowej Policji w Nakle rozstrzygnięto konkurs# plastyczny „Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”. Celem akcji była popularyzacja treści prozdrowotnych. Oto jak prezentują się wyniki konkursu.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

"Pomysłowy witacz dożynkowy 2024". Konkurs skierowany do sołectw

Zachęcamy wszystkie sołectwa do udziału w konkursie na najbardziej kreatywny #i pomysłowy witacz dożynkowy w 2024 roku. To doskonała okazja, aby pokazać swoje zaangażowanie oraz docenić udział wszystkich mieszkańców w przygotowywaniu ulicznych dekoracji.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 2

Nagrodzeni w Wągrowcu. Konkurs na sztukę ludową Pałuk

XVIII Międzywojewódzki Konkurs na Sztukę Ludową #Pałuk w Twórczości Dzieci, Młodzieży i ich Opiekunów.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Konkurs "Bezpieczne lato oczami dziecka". Wiktor Trawiński zwycięzcą

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu zorganizowanego przez #Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy "Bezpieczne lato oczami dziecka" dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Gminny konkurs profilaktyczno-literacki. Zwycięzcy wyłonieni

W czwartek, 13 czerwca w Zespole Szkół #Technicznych w Kcyni odbyło się podsumowanie I edycji gminnego konkursu profilaktyczno-literackiego #ZdroWolni, którego inicjatorkami są pedagog szkolny - Monika Dąbrowska oraz nauczycielka języka polskiego - Monika Kantorska Suty.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 0

10 jubileuszowy konkurs. Pierwsza pomoc przedmedyczna

Minione tygodnie upływały nam pod znakiem szkoleń z zakresu pierwszej pomocy #przedmedycznej, które prowadziliśmy w szkołach podstawowych powiatu nakielskiego. W tym roku warsztaty odbywały się one dzięki środkom pozyskanym przez nasz Klub w ramach otwartych konkursów ofert ze środków budżetowych Gminy Kcynia, Zarządu Powiatu Nakielskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

"Poznajemy Krajnę od A do Z". Wyłoniono laureatów konkursu

7 czerwca w ramach projektu „Poznajemy Krajnę od A do Z” w Szkole Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w gminnych konkursach plastycznych „Mrocza moja mała Ojczyzna”, „MEMOMrocza”.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0

Konkurs "Dzielnicowy roku 2024". Kto zwyciężył w eliminacjach powiatowych?

W Komendzie Powiatowej Policji# w Nakle nad Notecią odbyły się eliminacje powiatowe do ogólnopolskiego konkursu „Dzielnicowy roku 2024”. Mundurowi z całego powiatu rywalizowali w teście wiedzy.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2024 0

"Olimpiada oczami dziecka - Paryż 2024". Wyniki konkursu plastycznego

Funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Potulicach przygotowali #w tym roku już XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla dzieci funkcjonariuszy, pracowników i emerytów Służby Więziennej pn.: '' OLIMPIADA OCZAMI DZIECKA - PARYŻ 2024''. Honorowym patronatem konkurs objął płk Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu, płk Robert Jóźwiak, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Pan Sławomir Napierała, Starosta Nakielski, Pan Krzysztof Błoński, Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa oraz NSZZFiPW Zarząd Terenowy w Potulicach.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2024 0

Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Krajnie. Kto zwyciężył?

5 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej #w Witosławiu odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Krajnie. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza. Na wstępie Pani Dyrektor Violetta Erdmann powitala gości: Pana Jarosława Okonka - Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza, Pana Włodzimierza Kobyłeckiego - radnego Miasta i Gminy Mrocza, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Mroczy i Kosowie oraz uczniów klas ósmych, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 0

"Wiosenne inspiracje". Wyłoniono laureatów konkursu

5 czerwca miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego# „Wiosenne inspiracje” zorganizowanego przez Centrum Kształcenia w Dębowie oraz Panią Joannę Żebrak.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 0

"Dzień dziecka moich marzeń”. Wyniki konkursu plastycznego

4 czerwca miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu #plastycznego „Dzień dziecka moich marzeń” zorganizowanego przez Centrum Kształcenia oraz Filię Biblioteczną w Dębowie.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

XV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Muzyczna uczta w NOK

5 czerwca w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się #XV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Za organizację wydarzenia odpowiadało: Stowarzyszenie na Rzecz Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza wraz z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Olszewce im. Józefa Blechacza.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

"Ziemia to mój dom". Wyniki konkursu plastycznego

Wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego# "Ziemia to mój dom".

(czytaj więcej)
01 czerwca 2024 0

Jakub Jaszak wśród laureatów. Sukces w Ostromecku

Nasi uczniowie podczas Finału II Wojewódzkiego Konkursu# Instrumentalnego "Instrumental Arts" im. Andrzeja Szwalbego w Pałacu w Ostromecku.

(czytaj więcej)
31 maja 2024 0

Świat się kręci wokół wsi. Ogólnopolski konkurs filmowy

Zapraszamy do udziału w IV ogólnopolskim#, amatorskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”.

(czytaj więcej)
30 maja 2024 0

Sukces uczniów SzDK. Nagrodzeni w wojewódzkim konkursie

W minioną sobotę 25 maja w Pałacu #w Ostromecku odbył się II Wojewódzki Konkurs Instrumentalny "Instrumental Arts" im. Andrzeja Szwalbego.

(czytaj więcej)
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)