Konkurs "Gęś w kosmosie". Uczestnicy mogą puścić wodze fantazji

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Jak co roku w ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” organizujemy konkursy# z nagrodami. Dzieci i młodzież zapraszamy do uruchomienia wyobraźni i kreatywności – i udziału w konkursie plastycznym "Gęś w kosmosie". Na prace czekamy do piątku, 10 listopada. Ogłosiliśmy też konkurs na relacje z rodzinnego celebrowania dnia 11 listopada przy gęsinie.
W tym roku z okazji 550. rocznicy urodzin wielkiego astronoma obchodzimy na Kujawach i Pomorzu Rok Mikołaja Kopernika. Do tych wydarzeń nawiązuje temat tegorocznego gęsinowego konkursu, który brzmi "Gęś w kosmosie". Uczestnicy mogą puścić wodze fantazji i wykonać prace, przedstawiającą bohaterkę konkursu-gąskę, podczas podróży w przestrzeń kosmiczną. Prace można wykonać dowolną techniką, ale musi być to praca płaska, a jej maksymalny format to A3. Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu.
- Uczestnicy konkursu plastycznego z okazji ,,Kujawsko-Pomorskiej gęsiny na św. Marcina” zawsze zaskakują nas kreatywnością i pomysłowością. Dlatego co roku jury staje przed trudnym wyzwaniem, by spośród kilkudziesięciu zgłoszeń wyłonić te zwycięskie. Jestem pewien, że w tym roku również zaskoczycie nas niepowtarzalnymi, kolorowymi pracami. Zapraszam do udziału w konkursie, czekają na Was atrakcyjne nagrody – zachęca marszałek województwa Piotr Całbecki.
Do konkursu można zgłosić tylko jedną pracę. Prace należy nadsyłać w terminie od 23 października do 10 listopada 2023 roku (decyduje data wpływu pracy do organizatora) lub dostarczyć osobiście do punktu podawczego na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, pokój 219
z dopiskiem ,,Konkurs plastyczny gęsina”.
Do zgłoszenia należy dołączyć zgodę rodziców lub opiekunów (która jest załącznikiem do regulaminu konkursu). Na odwrotnej stronie pracy prosimy podać dane kontaktowe: imię, nazwisko i wiek autora pracy, imię, nazwisko i telefon opiekuna lub rodzica, z którym należy się kontaktować w przypadku wygranej, a także miejsce zamieszkania.
Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7-11 lat oraz 12-18 lat. Laureaci w dwóch młodszych kategoriach wiekowych (otrzymają nagrody rzeczowe (m.in. zestawy plastyczne, książki, gry planszowe, zestawy klocków), zaś w najstarszej kategorii 12-18 lat - bony zakupowe. Jak zawsze planujemy tez uroczystość wręczenia nagród w Urzędzie Marszałkowskim. Laureatów poinformujemy o wygranej telefonicznie.
Zapraszamy tez do udziału w rodzinnym konkursie k na relację ze wspólnego spędzania czasu przy daniach z gęsiny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Szczegóły na www.kujawsko-pomorskie.pl
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
- Pliki do pobrania
- regulamin konkurs plastyczny gęsina 2023 (1).pdf
Czytaj również
- Gigantki Kujaw i Pomorza. Konkurs dla uczniów
- Powiatowy konkurs o profilaktyce. Zakres pytań był szeroki
- Konkurs wiedzy o samorządzie. Zwyciężyła uczennica z naszego powiatu
- Wojewódzki konkurs. im. E. Zawackiej. Wśród laureatów uczniowie z powiatu
- Konkurs Plastyczny "Wielkanoc w sztuce". Znamy wyniki
Dodaj komentarz
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!