Konkurs "Chrońmy powietrze wokół nas". Uroczyste wręczenie nagród

fot. UMiG Mrocza
W dniu 20 listopada 2023 r. o godz. 14.00 w Sali# im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom oraz wyróżnionym w konkursie „Chrońmy powietrze wokół nas”. Nagrody wręczała Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska – Zawieja oraz Kierownik Referatu Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska - Waldemar Chudzik.
Prezentujemy galerię zdjęć z uroczystości wręczenia nagród.
Celem konkursu było:
− zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem jakości powietrza,
− wzrost poziomu wiedzy na temat zanieczyszczeń powietrza oraz działań podejmowanych na rzecz zmniejszenia tych zanieczyszczeń,
− podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w zakresie wpływu jakości powietrza na zdrowie człowieka i środowisko,
− kształtowanie świadomej i odpowiedzialnej postawy wobec środowiska,
− pobudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży.
Przypominamy już wcześniej opublikowaną listę laureatów, wyróżnionych w konkursie:
W kategorii I – dzieci przedszkolne nagrody przyznano:
I miejsce – Kornelia Matyszewska, Niepubliczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa Mini Akademia w Mroczy, Tytuł pracy: „Tęczowa planeta”
II miejsce – Martyna Murawska, Oddział przedszkolny – Szkoła Podstawowa w Witosławiu, Tytuł pracy: „Aby uratować nasz świat, musimy zadbać o nasze płuca”
III miejsce – Maria Czarnikowska, Przedszkole Miejskie w Mroczy, Tytuł pracy: Ratujmy Ziemię”
Wyróżnienie: Filip Fackowski, Przedszkole - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, Tytuł pracy: „Chrońmy powietrze wokół nas”
W kategorii II – dzieci w wieku szkolnym klasy I – III nagrody przyznano:
I miejsce – Lena Łoposiewicz, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu (klasa IIA), Tytuł pracy: „Czyste powietrze, zdrowi mieszkańcy”
II miejsce – Mateusz Banach, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy (klasa IA), Tytuł pracy: „Daj ziemi zdrowy oddech”
III miejsce – Amelia Konieczna, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu (klasa II), Tytuł pracy: „Razem zadbajmy o nasz świat”
Wyróżnienie:
Lena Chamera, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu (klasa II), Tytuł pracy: „Dbajmy o powietrze wokół nas”
Franciszek Grochowski, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu (klasa I), Tytuł pracy: „Chrońmy powietrze wokół nas”
Kacper Pazderski, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy (klasa III), Tytuł pracy: „Płuca ziemi”
W kategorii III – dzieci i młodzież w wieku szkolnym klasy IV – VIII nagrody przyznano:
I miejsce – Sonia Polewczyńska, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy (klasa VI), Tytuł pracy: „Chrońmy powietrze wokół nas”
II miejsce – Marta Iciek, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy (klasa IV), Tytuł pracy: „Wybór należy do ciebie”
III miejsce – Julia Cerajewska, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu (klasa VII), Tytuł pracy: „Chrońmy powietrze wokół nas”
Wyróżnienie:
Paweł Lewandowski, NSP w Kosowie (klasa VIII), Tytuł pracy: „Chrońmy powietrze wokół nas”
Lena Leks, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy (klasa V), Tytuł pracy: „Czyste powietrze na 5”
Elizaveta Odynets, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu (klasa IV), Tytuł pracy: „Kwiatek życia”
Ponadto komisja postanowiła wyróżnić pracę za udział w konkursie – Filip Gapiński, NSP w Kosowie, klasa IV (Nagroda od UMiG w Mroczy)
Wszystkim uczniom/przedszkolakom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za chęć udziału w konkursie i gratulujemy nagrodzonym uczestnikom.
Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria






















Czytaj również
- Gigantki Kujaw i Pomorza. Konkurs dla uczniów
- Powiatowy konkurs o profilaktyce. Zakres pytań był szeroki
- Konkurs wiedzy o samorządzie. Zwyciężyła uczennica z naszego powiatu
- Wojewódzki konkurs. im. E. Zawackiej. Wśród laureatów uczniowie z powiatu
- Konkurs Plastyczny "Wielkanoc w sztuce". Znamy wyniki
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)