Dziś mamy 9 maja 2025, piątek, imieniny obchodzą:

28 marca 2023

Gdzie mogą szukać pracy mieszkańcy powiatu nakielskiego?

Szukasz pracy w Kcyni, Mroczy, Szubinie lub# innej miejscowości powiatu nakielskiego? Na początek warto zapoznać się z zapotrzebowaniem na kadrę, zgłaszanym przez lokalne przedsiębiorstwa. Informacji na ten temat dostarcza Barometr zawodów, ogólnopolskie badanie wykonywane z inicjatywy resortu pracy. Kto znajdzie pracę w powiecie nakielskim w 2023 r.? Sprawdź!

Poszukiwane zawody w powiecie nakielskim

W badaniu Barometr zawodów wyróżnia się profesje deficytowe, nadwyżkowe oraz pozostające w równowadze podaży i popytu. Prognoza na bieżący rok pokazuje, że oferty pracy w Szubinie, Mroczy i innych częściach powiatu nakielskiego kierowane są najczęściej do przedstawicieli 36 grup zawodowych.

Poszukiwani przez okoliczne firmy są:

  • w branży IT – analitycy, testerzy i operatorzy systemów teleinformatycznych, graficy komputerowi;
  • w przetwórstwie przemysłowym związany z różnymi branżami – elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, mechanicy maszyn i urządzeń, operatorzy obrabiarek skrawających, projektanci wzornictwa przemysłowego i operatorzy CAD, ślusarze, spawacze, elektroniki, automatyki i robotyki;
  • w budownictwie – brukarze, dekarze i blacharze budowlani, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, pracownicy ds. budownictwa drogowego i kolejowego;
  • w TSL – kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, magazynierzy, spedytorzy i logistycy;
  • w rolnictwie i pokrewnych dziedzinach – operatorzy maszyn rolniczych i ogrodniczych;
  • w oświacie – nauczyciele przedszkoli, nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów zawodowych, wychowawcy w placówkach oświatowych i opiekuńczych;
  • w ochronie zdrowia – lekarze, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni;
  • w księgowości – samodzielni księgowi, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości;
  • pracownicy ochrony fizycznej;
  • pracownicy służb mundurowych.

Z uwagi na wysokie braki kadrowe w wielu dziedzinach zawodowych, np. w budownictwie, transporcie czy usługach opiekuńczych, często oferowana jest praca dla uchodźców i innych cudzoziemców, nawet mimo braku biegłej znajomości języka polskiego u tychże kandydatów.

Zawody nadwyżkowe – kto może nie znaleźć pracy w 2023 r.?

Twórcy badania wskazali także na kilka grup profesji nadwyżkowych w powiecie. Na liście są:

  • ekonomiści;
  • pracownicy administracyjni i biurowi;
  • pracownicy biur podróży i obsługi turystycznej;
  • gospodarze obiektów, portierzy, woźni i dozorcy;
  • sprzątaczki i pokojowe;
  • sprzedawcy i kasjerzy.

Osoby wykonujące powyższe zawody muszą liczyć się z trudnościami w czasie poszukiwania pracy: brakiem ofert, wysoką konkurencją na rynku, niesatysfakcjonującymi warunkami zatrudnienia.

Oferty pracy Kcynia, Mrocza, Szubin

Najwięcej nowych ofert znaleźć można na profesjonalnych platformach rekrutacyjnych, takich jak praca.pl. Jest to portal ogólnopolski, niemniej pozwalający na filtrowanie ogłoszeń. Żeby zobaczyć ogłoszenia typu praca Kcynia, praca Mrocza albo praca Szubin, wystarczy w pasku wyszukiwania wskazać nazwy tych miejscowości. Warto podać także obszar zawodowy bądź konkretną nazwę stanowiska, a także inne parametry – rodzaj umowy, wymiar czasu pracy czy opcję pracy zdalnej. Dzięki temu w szybki sposób można dotrzeć do tych ogłoszeń, które faktycznie spełniają wymagania osoby poszukującej nowej pracy.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)