Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

30 września 2023

60 lat minęło... KGW Mrocza świętuje!

fot. MM

fot. MM

30 września 2023 roku w murach Miejsko–Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji #w Mroczy przy ul. Śluzowej miała miejsce uroczystość z okazji 60–lecia działalności miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Przybyli na uroczystość goście powitani zostali przez Renatę Bolka, a chwilę później głos zabrała przewodnicząca KGW Mrocza Żanetta Sytek, przedstawiając rys historyczny Koła. W dalszej kolejności przewodnicząca przyjęła od zaproszonych gości liczne gratulacje oraz życzenia z okazji jubileuszu Koła. W uroczystości wzięli udział m.in. burmistrz Mroczy Jarosław Okonek, sekretarz Renata Jesionowska-Zawieja, skarbnik Edyta Deja, radny Tomasz Tarnolicki, dyrektor MGOKiR-u Marian Wiśniewski oraz starosta nakielski Tadeusz Sobol.

W kierunku członkiń Koła padło również wiele ciepłych słów oraz podziękowań za ich wkład i zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Nie zapomniano też o dawnych przewodniczących KGW Mrocza - Cecylii Woźniak, Gabrieli Jareckiej, Ewie Sarkowskiej i Barbarze Wintrowicz, które także otrzymały kwiaty od burmistrza.

Po części oficjalnej nadszedł czas na poczęstunek, po którym rozpoczęło się prawdziwe świętowanie w iście tanecznym stylu. Oczywiście nie mogło zabraknąć jubileuszowego tortu.

Oceń artykuł: 12 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Grigorij, w dniu 30-09-2023 22:46:49 napisał:

    Super zdjęcie tytułowe! Pozdrawiam koleżanki z KGW!

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Budowa hal
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)