Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

25 września 2023
Wiadomości z regionu

54-latek oszukany przy transakcjach internetowych. Stracił 45 tys. zł

fot. freepik

fot. freepik

Policjanci ostrzegają przed oszustwami w Internecie. Straty finansowe ponieśli mieszkańcy gminy# Janowiec Wielkopolski, którzy zostali zmanipulowani przez przestępców w sieci metodą na blika oraz inwestycje w kryptowaluty. Zachowajmy czujność.

Do policjantów zgłosił się 54-latek, który został oszukany przy transakcjach internetowych. Mieszkaniec gminy Janowiec Wielkopolski, chcąc zarobić na kryptowalutach, stracił 45 tysięcy złotych.

Mężczyzna postanowił zainwestować w kryptowaluty na popularnych platformach internetowych. Po pewnym czasie, skontaktowała się z nim osoba, która poprosiła o przelanie środków na inwestycję, zapewniając o szybkim zysku.

Po przekazaniu pieniędzy oraz zainstalowaniu kont i aplikacji do pokrzywdzonego odezwał się kolejny rzekomy przedstawiciel giełdy, prosząc o środki. 54-latek nie widząc w tym nic niepokojącego, jednocześnie będąc przekonanym, że inwestycja przynosi zyski, przelał pieniądze.

Po pewnym czasie mężczyzna chciał wycofać się z tej działalności, prosząc o zwrot zainwestowanych środków. Niestety, nie odzyskał ich, wówczas zorientował się, że jest to oszustwo.

Zachowajmy czujność i ostrożność, chęć szybkiego zarobku może okazać próbą oszustwa. Korzystajmy z wiarygodnego źródła inwestowania.

Kolejną ofiarą przestępstwa internatowego padła również mieszkanka gminy Janowiec Wielkopolski. Oszust wykorzystując popularny komunikator nawiązał rozmowę z pokrzywdzoną, podszywając się pod jednego z członków rodziny, prosząc o pomoc finansową. Niestety, kobieta zadziałała pochopnie i dwukrotnie udostępniła kod BLIK, nie upewniając się czy osoba, z którą rozmawia, to faktycznie osoba najbliższa. W ten sposób 25-latka straciła 1200 złotych.

Aby uniknąć takich zdarzeń, upewnijmy się czy osoba, która do nas napisała, jest faktycznie tą, za którą się podaje. Wystarczy zadzwonić i zapytać się, czy potrzebuje pomocy finansowej. Jeśli nie, to może być to oszustwo.

Źródło: KPP Żnin

Oceń artykuł: 10 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (6)

  Zenek, w dniu 26-09-2023 05:44:59 napisał:

  Głupich nie sieją, sami się rodzą.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Zyta, w dniu 26-09-2023 07:00:47 napisał:

  Co za głupi Cap, chytry dwa razy traci

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)