Wiadomości z regionu
54-latek oszukany przy transakcjach internetowych. Stracił 45 tys. zł

fot. freepik
Policjanci ostrzegają przed oszustwami w Internecie. Straty finansowe ponieśli mieszkańcy gminy# Janowiec Wielkopolski, którzy zostali zmanipulowani przez przestępców w sieci metodą na blika oraz inwestycje w kryptowaluty. Zachowajmy czujność.
Do policjantów zgłosił się 54-latek, który został oszukany przy transakcjach internetowych. Mieszkaniec gminy Janowiec Wielkopolski, chcąc zarobić na kryptowalutach, stracił 45 tysięcy złotych.
Mężczyzna postanowił zainwestować w kryptowaluty na popularnych platformach internetowych. Po pewnym czasie, skontaktowała się z nim osoba, która poprosiła o przelanie środków na inwestycję, zapewniając o szybkim zysku.
Po przekazaniu pieniędzy oraz zainstalowaniu kont i aplikacji do pokrzywdzonego odezwał się kolejny rzekomy przedstawiciel giełdy, prosząc o środki. 54-latek nie widząc w tym nic niepokojącego, jednocześnie będąc przekonanym, że inwestycja przynosi zyski, przelał pieniądze.
Po pewnym czasie mężczyzna chciał wycofać się z tej działalności, prosząc o zwrot zainwestowanych środków. Niestety, nie odzyskał ich, wówczas zorientował się, że jest to oszustwo.
Zachowajmy czujność i ostrożność, chęć szybkiego zarobku może okazać próbą oszustwa. Korzystajmy z wiarygodnego źródła inwestowania.
Kolejną ofiarą przestępstwa internatowego padła również mieszkanka gminy Janowiec Wielkopolski. Oszust wykorzystując popularny komunikator nawiązał rozmowę z pokrzywdzoną, podszywając się pod jednego z członków rodziny, prosząc o pomoc finansową. Niestety, kobieta zadziałała pochopnie i dwukrotnie udostępniła kod BLIK, nie upewniając się czy osoba, z którą rozmawia, to faktycznie osoba najbliższa. W ten sposób 25-latka straciła 1200 złotych.
Aby uniknąć takich zdarzeń, upewnijmy się czy osoba, która do nas napisała, jest faktycznie tą, za którą się podaje. Wystarczy zadzwonić i zapytać się, czy potrzebuje pomocy finansowej. Jeśli nie, to może być to oszustwo.
Źródło: KPP Żnin
Czytaj również
- Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Skontrolowano 450 osób
- Poranna interwencja strażaków. Przejazd już bezpieczny
- Samochód uderzył w płot i skrzynkę gazową. Nocna interwencja
- Zderzenie dwóch osobówek. Wyznaczono objazd (ustalenia policji)
- Pieszy potrącony przez kierowcę lexusa. Poszukiwani świadkowie
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).
(czytaj więcej)Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Zenek, w dniu 26-09-2023 05:44:59 napisał:
odpowiedz
Zyta, w dniu 26-09-2023 07:00:47 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!