Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Wizyta delegacji z Kazachstanu. Goście w szubińskim ratuszu

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

Burmistrz Szubina #Mariusz Piotrkowski wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Szubinie Anną Kijowską gościł w ratuszu delegację z Konajew - Kazachstan (wcześniejszy Kapczagaj).

Szubin odwiedziły: Abdugalijewa Aisaulie -Абдугалиева Айсаулe - Dyrektor Szkoły w Konajew oraz Natalia Nosowa -Наталья Носова- przedstawicielka Urzędu Miasta Konajew.

Spotkanie było okazją do rozmów o różnicach kulturowych, współpracy międzynarodowej i wymiany grup młodzieżowych. Gmina Szubin od 2016 roku współpracuje z Kazachstanem w dziedzinie gospodarki, kultury, sportu i turystyki.

Materiał: UM Szubin

Oceń artykuł: 10 21

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Włościanka, w dniu 01-12-2023 17:54:19 napisał:

  Burmistrz płaszczy się przed obcymi. A mnie nie oddał jeszcze pieniędzy za ukradzione z GUTPOLskim drzewa i zdewastowaną działkę 83/1 w Małych Rudach! Ażeby ich samych i ich tuczone moją krzywdą rodziny szlag trafił!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Ttt, w dniu 02-12-2023 07:21:19 napisał:

  Może węgiel załatwiają dla Kijowskiego

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Budowa hal
Zadaj pytanie
20PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa magazynów
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)