Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Wieloletnia tradycja w "Staszicu". Mikołajki turystyczne

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 1. grudnia w nakielskim Staszicu odbyły się mikołajki turystyczne#. Stanowią one tradycję od wielu lat. Tego dnia integrowały się wszystkie klasy turystyczne, a w tym roku również hotelarska.

Co kraj to obyczaj, w różnych krajach różnie obchodzi się ten magiczny czas związany z Mikołajem i Bożym Narodzeniem. O tym, jak świętują Francuzi, Portugalczycy, Finlandczycy oraz Hiszpanie dowiedzieli się uczestnicy tego eventu.

Młodzież w formie prezentacji przedstawiła nie tylko tradycje i zwyczaje związane ze świętami, ale również potrawy, jakie są serwowane w tym czasie.

Na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie.

Materiał: Małgorzata Paszkiet kl. 2b / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)