Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

02 października 2023

Tarant pokonany przez Szubiniankę. Do trzech razy sztuka

fot. BDS

fot. BDS

Tarant wreszcie pokonany #przez Szubiniankę. To, co nie udawało się dwukrotnie w poprzednim sezonie, udało się dziś w tak ważnym przecież meczu przed własną publicznością. „Biało-niebiescy” po bramkach braci Jakubowskich pokonali drużynę z Wójcina grającą przez pół godziny w osłabieniu.

Szubinianka w tym spotkaniu wyglądała stosunkowo dobrze, do momentu kluczowych decyzji w kolejnych akcjach ofensywnych. Znowu brakowało cierpliwości, a co za tym idzie dokładności. Na początku spotkania swoich szans podopieczni trenera Wojciecha Mielcarka szukali na skrzydłach. Ataki Kamila Herzoga i Igora Jakubowskiego jednak były sukcesywnie powstrzymywane lub kończyły się rzutami rożnymi. Ciekawą akcję w trzynastej minucie rozegrali goście – choć chaotycznie, ale byli blisko oddania celnego strzału. Postraszyła Szubinianka, a więc zawodnicy z Wójcina nie chcieli zostawać dłużni. Raz lepszy w bramce okazał się Przemysław Pawlak, później gospodarzy uratowała poprzeczka. Po pół godzinie gry i nieudanych próbach zaskoczenia rywali w polu karnym ręką zagrał jednen z zawodników Taranta, a sędzia bez wahania zdecydował się na „jedenastkę”. Chociaż pierwszy strzał Pawła Jakubowskiego wybronił bramkarz, to już po błędzie na lini bramkowej i powtórnym wykonaniu tego stałego fragmentu górą był pomocnik Szubinianki. Plac gry jeszcze w pierwszej połowie z powodu urazu był Marek Gwit. W pierwszej części spotkania swoich szans próbował także Robert Jurek, zarówno z akcji jak i z rzutów wolnych – dziś jednak ta sztuka do jakiej nas przyzwyczaił mu się nie udała.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, ale bardzo dobrze dziś dysponowany był w bramce kapitan Szubinianki, Przemysław Pawlak. W kolejnych minutach dużo niedokładności w grze Szubinianki, przez co przez kolejny kwadrans kibice zgromadzeni na trybunach stadionu miejskiego w Szubinie nie mieli okazji do obejrzenia ciekawych rozwiązań. Gra miała odmienić się po prawie godzinie gry, kiedy to sędzia główny ukarał drugą żółtą, a w konsekwencji tego czerwoną kartką zawodnika Taranta. Szubinianka grała przez ponad pół godziny w przewadze jednego zawodnika, a wprowadzone zmiany miały dać jeszcze większy impuls do ataku. Nic bardziej mylnego… Strata kolegi z boiska podziałała motywująco na gości, którzy po kilku minach zdołali doprowadzić do wyrównania. Później dobre podanie Pawła Elszyna mógł wykorzystać Jakub Spychała, następnie sam Elszyn był w dogodnej sytuacji po strzale głową. Ciśnienie rosło wraz z upływającym czasem. Swoją sytuację zmarnował Kamil Herzog, trafiając prosto w bramkarza. Goście nie ustawali widząc, że są w stanie wyciągnąć z tego meczu dobry wynik mimo osłabienia, jednak po wielokroć Szubiniankę ratowali obrońcy lub Przemysław Pawlak, który zdaje się zasłużył po dzisiejszym meczu na miano MVP tego spotkania. W 76 minucie techniczna próba Igora Jakubowskiego nieudana, ale dziewięć minut później zrobił to doskonalej. Zrobił to, na co wszyscy w Szubinie czekali – strzelił przepięknego gola, jak się potem okazało dającego tak potrzebne zwycięstwo. Szubinianka w doliczonym czasie gry miała okazję na podwyższenie wyniku, ale zbyt mocno w kierunku bramki próbował oddać strzał Paweł Elszyn.

Szubinianie wychodzą zwycięsko z tego pojedynku i dzięki trzem punktom i wynikom w innych spotkaniach awansuje na czwartą lokatę w ligowej tabeli.

LKS Szubinianka SISU Szubin 2:1 Tarant Wójcin

33’ 1:0 Paweł Jakubowski (rzut karny)

85’ 2:1 Igor Jakubowski

Szubinianka (trener Wojciech Mielcarek): Przemysław Pawlak – Tymon Kubiak (77’ Kamil Ośka) Paweł Jakubowski (66’ Jakub Spychała), Paweł Kujawa, Konrad Zawidzki, Marek Gwit (38’ Michał Jaworski), Robert Jurek, Igor Jakubowski, Kamil Herzog, Paweł Elszyn, Jakub Donarski (66’ Michał Machowski)

Materiał: LKS Szubinianka SISU Szubin

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Kinic, w dniu 02-10-2023 21:01:46 napisał:

    Nic nie gracie...i tak skończycie ligę na V miejscu

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metryczka dziecka A4
20PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Budowa magazynów
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)