Dziś mamy 29 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2024

Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego. Bartosz Odor finalistą

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczeń I LO im. Bolesława Krzywoustego uczestniczył #w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego na UAM w Poznaniu.

Pisemne eliminacje Finału odbyły się 5.04.2024 r. Uczniowie pracowali tego dnia z tekstem czytanym. 6.04.2024 r. odbyły się egzaminy ustne. Uczestnicy prezentowali swoją wiedzę przed trzema komisjami w następujących dziedzinach: literatura, realioznawstwo / historia oraz praktyczna znajomość języka niemieckiego.

Bartosz uzyskał po raz drugi tytuł Finalisty OJN. W tegorocznej 47. edycji OJN wzięło udział ponad 13 tysięcy uczniów szkół średnich. Do finału ogólnopolskiego awansowało 74 uczniów a wśród nich uczeń I LO im. Bolesława Krzywoustego.

Uroczystość otworzył pan Piotr Jankowiak, który tworzy olimpiadę od 47 lat. Było to dla nas niezwykle wzruszające spotkanie. W dalszej części zabrała głos prof. dr hab. Maria Wojtczak. W uroczystości uczestniczyli także pracownicy naukowi uczelni, sponsorzy oraz przedstawiciele Ambasady Austrii oraz innych zaprzyjaźnionych instytutów. Po wystąpieniach zaproszonych gości pan Piotr Jankowiak wręczył nagrody laureatom oraz finalistom. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz stosowne zaświadczenia, które stanowią podstawę do zwolnienia ich z egzaminu maturalnego z języka niemieckiego oraz umożliwiają wolny wstęp na uczelnie wyższe.

Dodatkowo pan Jankowiak uhonorował trzy nauczycielki ufundowaną przez siebie nagrodą specjalną. Wśród nagrodzonych była Rozalia Wencel, która otrzymała nagrodę za całokształt pracy. Bartosz Odor przygotowywał się w tym roku do olimpiady pod opieką dwóch nauczycielek: Katarzyny Łapińskiej oraz Rozalii Wencel.

Praca z tak zdolnym i zdeterminowanym uczniem była i jest dla nas prawdziwą przyjemnością. Jesteśmy dumne z wybitnych osiągnięć Bartosza. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów. Szczególne słowa uznania oraz podziękowania za 47 lat nieocenionej perfekcyjnej opieki nad olimpiadą, serce, uśmiech i motywowanie młodych ludzi do rozwijania umiejętności językowych kierujemy do pana Piotra Jankowiaka.

Materiał: Rozalia Wencel, Katarzyna Łapińska / I LO w Nakle

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 189 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Zafałszowane oregano. W przyprawie często znajdują się obce rośliny

Aromatyczne oregano ma wielu amatorów na całym #świecie. Jest to bowiem nie tylko popularna przyprawa, np. do pizzy czy dań z pomidorów, lecz także ceniony surowiec leczniczy i kosmetyczny. Niestety, badania wskazują, że oferowane na rynku spożywczym oregano często jest w mniejszym lub większym stopniu zafałszowane!

(czytaj więcej)
0

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego. Zasługują na uznanie

Pasja i wola działania zasługuje na uznanie! Dziś Międzynarodowy Dzień# Psa Ratowniczego.

(czytaj więcej)
0

Jak założyć łąkę kwietną? Otoczenie nabierze sielskiego charakteru

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne #trawniki. Składają się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. Dzięki nim otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się odprężającym miejscem rekreacji, domem dla wielu pożytecznych zwierząt i istnym rajem dla zapylaczy! Zastąpienie trawnika kwietną łąką to oszczędność czasu i energii! Nie musimy jej regularnie kosić, nawozić i podlewać, aby cieszyć się jej urokiem przez cały sezon wegetacyjny.

(czytaj więcej)