Dziś mamy 6 grudnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

08 października 2020

Magdalena Karwecka uhonorowana nagrodą zarządu województwa

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Zaangażowane, empatyczne, skuteczne, dochowujące w pracy najwyższych standardów #etycznych i zawodowych – takie są specjalistki terapii zajęciowej uhonorowane w tym roku specjalnymi nagrodami zarządu województwa. Nagrody pieniężne i listy gratulacyjne odebrały dziś (8 października) Magdalena Karwecka, Magdalena Magalska, Larysa Kryska i Inga Brzezińska.

- To druga edycja naszego konkursu Najlepszy Terapeuta Zajęciowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Chcemy podkreślić rolę i wielką wartość pracy tych bardzo potrzebnych specjalistów. Brakuje słów by podziękować za tę służbę, niezwykle trudną i niezwykle ważną – powiedział podczas briefingu prasowego marszałek Piotr Całbecki.

- Zawód terapeuty bywa społecznie niedoceniany, a powinniśmy pamiętać, że robią oni rzeczy cudowne dla swoich podopiecznych i ze swoimi podopiecznymi. Otwierają ich na sztukę, na piękno, pozwalają poczuć się potrzebnymi we wspólnocie – stwierdziła w swoim wystąpieniu przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.  

Magdalena Karwecka pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej Pod Dębem w Paterku w powiecie nakielskim; Magdalena Magalska jest terapeutką w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Grudziądzu; Larysa Kryska opiekuje się podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej we Włocławku; Inga Brzezińska prowadzi zajęcia terapeutyczne z podopiecznymi Fundacji Społeczno-Charytatywnej Pomoc Rodzinie i Ziemi w Toruniu.

Kandydatury w konkursie zgłaszały podmioty prowadzące placówki integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz organizacje pozarządowe i instytucje pomocowe kościołów i związków wyznaniowych.

Terapia zajęciowa to rodzaj terapii uaktywniającej polegający na podejmowaniu przez pacjenta określonych działań pod kierunkiem i opieką terapeuty. Jest powszechnie wykorzystywana m.in. w warsztatach terapii zajęciowej i domach pomocy społecznej.  Pacjentami terapeutów zajęciowych są osoby niepełnosprawne i seniorzy. Celem jest szeroko rozumiana rehabilitacja - w odniesieniu zarówno do ciała, jak i sfery psychicznej i społecznej – oraz samodzielność podopiecznych.  

materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 13 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (3)

    Iza, w dniu 09-10-2020 11:45:49 napisał:

    Magda jesteśmy z Ciebie dumni - kierownik

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Zabieg parafinowy
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Zimowa dieta też może być pełna warzyw. Sezon na jarmuż i brukselkę

Wiosenne i letnie miesiące rozpieszczają nas ogromem świeżych warzyw i owoców. #Chrupiący szczypiorek, wyrazista rzodkiewka, wykwintne szparagi, pachnące słońcem pomidory i ogórki… Wymieniać można długo! Nie oznacza to jednak, że zimą jesteśmy skazani wyłącznie na mrożonki i przetwory, które udało się zrobić w sezonie wakacyjnym. Istnieją warzywa, które właśnie o tej porze roku smakują i prezentują się na talerzach najlepiej. Najwyższa pora docenić smak i wszechstronność jarmużu oraz brukselki.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)